Şimdi yükleniyor

iPhone’da Bir Seferde Bütün Rehber Nasıl Silinir?

img_0743

iPhone’da Bir Seferde Bütün Rehber Nasıl Silinir?

Son Güncelleme tarihi 15 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone bütün rehber nasıl silinir veya rehberi toplu silme gibi aramalar için hazırlanan yazımızda yorumlarınızı bekliyoruz.

teknik destek

iPhone’da normalde standartları gereği rehberin işaretlenerek veya hepsini birden silmenize izin vermez. Bu tutumu herhangi bir aksilikten dolayı rehberinizden olmamanız içindir.

Ancak tabiki rehberi komple silmenizin bir yolu var. Bunun için ne bir uygulamaya nede bir bilgisayara ihtiyaç duymayacaksınız. Size lazım olan tek şey internet cihazınız ve iCloud hesabı olacaktır. Öncelikle iPhone’u olan hemen herkesin bir iCloud hesabı vardır. Eğer yok ise bir Apple hesabı açarak iCloud sahibi olabilirsiniz. Apple hesabı olan herkes bu hesapla iCloud’a giriş yapabilir. Şimdi aşamalarımıza geçelim.

iPhone toplu rehberi silme

1. Cihazımızdaki ayarlar bölümünden iCloud ayarlarına erişiyoruz.

2. Burada hesap açıp kişiler bölümünü aktif ediyoruz. Gelen uyarıda birleştir seçeneğini seçerek devam ediyoruz. İnternet hızımıza göre yaklaşık 1 dakika bekliyoruz.

IMG_0734-169x300 iPhone'da Bir Seferde Bütün Rehber Nasıl Silinir?

3. Safariden icloud.com bu adrese gidip iCloud hesabımızla giriş yapıyoruz. Eğer giriş yapma ekranı yerine bu cihazda iCloud’u kullanın, iPhone’u bulu açın gibi bir sayfa açılıyorsa sağ üst köşedeki yenile butonuna basılı tutarak masaüstü siteyi iste diyip aşağıdaki ekrandan giriş yapın.

IMG_0735-169x300 iPhone'da Bir Seferde Bütün Rehber Nasıl Silinir?

4. Şimdi karşımıza çıkan menüden kişilere tıklıyoruz.

IMG_0738-169x300 iPhone'da Bir Seferde Bütün Rehber Nasıl Silinir?

5. Sağda kişileri göreceksiniz onlara her hangi bir şekilde dokunmanıza gerek yok. Sol alt köşede ayar simgesine tıklayıp tümünü seç sonrasında ise sil diyoruz.

IMG_0733-169x300 iPhone'da Bir Seferde Bütün Rehber Nasıl Silinir?

Rehberinize döndüğünüzde hiç numaranın olmadığını göreceksiniz. İşaretleyerek belli numaraları silmek isteyenler ise bu yöntem ile iCloud’com’a bilgisayar ile girerek ctrl tuşuna basılı tutup işaretleme yapabilir. Silme işlemini o şekilde yaparsanız sadece işaretledikleriniz silecektir.

teknik destek