İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’da En Kolay Toplu Mesaj Gönderme Yöntemi

iPhone‘da bir grup arkadaşa nasıl SMS veya iMessage göndereceğinizi zaten biliyoruz. Mesajlar uygulamasını açacağız ve grup mesajına eklemek istediğiniz kişilerin adını yazın. Birkaç kişiye kısa mesaj göndermek istiyorsanız bu yöntem kesinlikle sorun değil. Peki, aynı anda bir mesajı 30 kişiye göndermek isteseniz? Her birini tek tek eklemek biraz zaman alacak ve bir hayli zor olacaktır.

Her zaman olduğu gibi, gerçekten iş gören App Store’daki bazı uygulamalar bu sorun için çözüm sağlayacak. Bugün, iPhone’daki bir grup kişiye kısa mesaj göndermenin yani toplu mesaj atmanın en hızlı ve en etkili yöntemini paylaşacağız.

iPhone Toplu Mesaj Gönderme

Bunu yapabilmek için App Store’daki ücretsiz olarak indirilebilen Connect adlı uygulamayı kullanacağız.

Uygulamayı buradan devam ederek kolayca indirebilirsiniz.

Connect uygulaması, gerçekten iyi çalışan ve ücretsiz bir uygulamadır. En önemlisi grup mesajlaşmalarınızı bir düzene sokacaktır.

Uygulamayı açtığınızda gelen karşılama ekranından “Get Started” seçeneğine dokunun ve ardından ekranınızda açılacak olan diyalog ekranından uygulamanın kişilerinize erişimine izin verin.

IMG_4039

Uygulama ile kolayca toplu mesaj göndermek için tek bir ön koşul var. O da öncelikle grup oluşturmanız. Bunun için uygulamanın sağ üst köşesindeki “+” ikonuna dokunun. “Create New Group” seçeneğine dokunarak yeni bir grup oluşturun.

IMG_4040

Grubunuza bir isim verin ve “Next” diyerek devam edin. Ardından gruba dahil edeceğiniz kişileri seçin. Grup mesajlaşmasını genelde özel günler için kullanıyorsanız tavsiyemiz rehberinizki tüm kişileri seçmenizdir. Böylece tek bir grup ile işinizi çözebilirsiniz. Gruba eklenecek kişileri seçtikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Create” seçeneğine dokunun. Ve evet, grubunuz oluşturuldu.

IMG_4042

IMG_4041

IMG_4043

Şimdi uygulama ekranının altındaki menünün en başında olan “Groups” seçeneğine dokunun.

IMG_4044

Oluşturduğunuz grubu (grupları) göreceksiniz. Toplu mesaj göndermek istediğiniz grup isminin üstüne parmağınızı birkaç saniye basılı tutun.

IMG_4045

Ekranınıza birtakım iletişim seçenekleri gelecektir. Bu seçeneklerden “Message” seçeneğine dokunun ve ekranın sağ üst köşesindeki “OK” seçeneğine dokunun.

IMG_4046

Hepsi bu kadar! Uygulama sizi anında Mesajlar uygulamasına yönlendirecektir ve yüzlerce kişiyi anında gönderilecekler listesine dahil etmiş oldunuz.

IMG_4047