iPhone Zil Sesi Yapma Yöntemi (2019)

14
iphone-marimba-zil-sesi

iPhone zil sesi nasıl yapılır? Bu yazımızı okumaya devam ederseniz, iPhone için herhangi bir şarkı nasıl zil sesi yapılır bunu öğrenebileceksiniz.

iPhone kullanıcılarının dile getirdiği en büyük iOS engellerinden birisidir iPhone’da istedikleri şarkıyı zil sesini yapmak ve onu kullanmak. iOS, iTunes Store ile geniş ölçekte zil sesi koleksiyonları sunuyor ama bunların tamamı ücretli. Hem bu zil seslerinin ücretli olması, hem de birçoğunun favori şarkısını zil sesi yapmak istiyor olması bir çoğunu kendilerine özel zil sesi kullanmaya itiyor. Bir şarkıyı ya da eğlenceli bir ses kaydını arama bildirimi ya da gelen mesajlar için zil sesi olarak kullanmak istiyor olabilirsiniz.

iOS’ta varsayılan olarak onlarca zil sesi yer almaktadır ama pek çok kullanıcı kendilerine özgü zil sesini kullanmak ister ki bu doğal bir durum. iPhone’un kendi zil seslerinden sıkıldıysanız ve sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Gelin iPhone zil sesi yapma işlemi nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

iPhone zil sesi yapma

iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone zil sesi yapma işlemi için aşağıdaki adımları eksiksiz yerine getirmeniz yeterli. Elbetteki aşağıdaki yönetimi diğer iOS cihazlar (iPad, iPod touch) için de kullanabilir ve onlar için de herhangi bir şarkıyı zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

1. Adım

iOS aygıtınızı (iPhone, iPad veya iPod touch) Mac’inize veya Windows PC’nize bağlayın. Bilgisayarınızda iTunes yoksa, iTunes’i indirmek için buradan devam edebilirsiniz.

iTunes’i açın ve yan menüden Parçalar seçeneğine tıklayın.

2. Adım

Seçtiğiniz müziğin üzerine sağ tıklayın ve “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın. Seçenekler sekmesine gelin. Oradan “Başlat” ve “Durdur” olarak iki kutucuk göreceksiniz. Şarkının ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini buradan ayarlayın ve kutucukları işaretleyin.

İşlemi tamamladığınızda “Tamam” diyerek onaylayın.

3. Adım

Sağ tıklayarak şarkının bir AAC sürümünü oluşturun. Artık kitaplığınızda özgün bir AAC sürümü olacak. İsterseniz bu sürümün adını orjinalinden ayırt etmek için değiştirebilirsiniz.

Orjinal şarkının üzerine sağ tıklayıp yine “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın ve “Seçenekler” sekmesine gelin. Buradan daha önce işaretlemiş olduğumuz kutucukları kaldırıyoruz.

4. Adım

Oluşturduğunuz AAC parçasına sağ tıklatın ve “Windows Gezgininde Göster” veya “Finder’da Göster” seçeneğine tıklayın. Böylece yeni oluşturduğumuz şarkının dosya yolunu görebileceğiz.

Daha sonra bu şarkıyı masaüstüne alın ve uzantısını “.m4r” olarak değiştirin.

5. Adım

Şimdi iTunes’in sol üst tarafındaki cihaz ikonuna tıklayın ve açılan menüden “Ses Tonları” öğesini tıklayın.

6. Adım

Ses Tonları bölümüne masaüstündeki şarkıyı sürükleyip bırakın.

7. Adım

iPhone simgesine tıklayın ve Ses Tonları bölümüne gidin > Ses Tonlarını Eş Zamanla > Seçilen Ses Tonları > Şarkınızı Seçin ve Uygula düğmesine tıklayın.

Son adım olarak iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza dönün ve Ayarlar > Ses ve Dokunuş > Zil Sesi bölümünden iTunes ile attığınız zil sesini bulup seçimleyin.

Bu işlemi tekrarlayarak istediğiniz müzikleri iPhone’unuzda zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

iTools iPhone zil sesi yapma programı

Diğer bir iPhone zil sesine çevirme ve müzik yükleme programı iTools, sayesinde hızlıca istediğiniz MP3 ‘ ü ekleyip 40 saniyeye düşürüp telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu program istenilen müzikleri telefona atmayı da sağlar. İngilizce anlatımla devam edelim…

Program açıldıysa device butonuna tıklayarak ring maker‘ e girelim. Müzik seçmek için from PC tıklayıp müziklerin bulunduğu klasöre girelim. Ekleyip ve 40 saniyeye ayarlayıp save to local ile PC’ ye kayıt ediniz. Artık zil sesimiz oluşturuldu.

Zil sesini iPhone yükleme

Music bölümüne tıklayıp ringtone yazan yere hazırlanan ses dosyasını sürükleyip bırakınız. Zil sesi nasıl oluşturulur ve nasıl atılır aşağıdaki video’ dan görebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki yazılarımızda ilginizi çekebilir;

Son güncelleme:

14 YORUM

  1. mp3 ün aac sürümünü başka bir programı kullanarak ta yapabilirsiniz. Fakat parça 39 saniyeden uzun olunca kabul etmiyor. Uzantının en sonu “m4a” olarak atıyor. biz “a” harfini silip r yapınca itunesten iphone simgesini tıklıyoruz. aşağıda ses tonları yazan yere sürükleyip bırakıyoruz.

  2. gerçekten çok teşekkür ederim beni 50 tl masraftan kurtardınız yoksa zil sesi satın alacaktım sayenizde param cebinde kaldı

  3. bende takıldım ama sonra hallettim, bir eksik var; AAC dönüştürme işlemi için Dosya>Dönüştür yolunu izlemek lazım. Belki benim gibi bilmeyenler vardır. ondan önce tabi şarkıyı seçiyoruz.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.