iPhone şarkıyı zil sesi yapma (2020)

14
cropped-iphone-marimba-zil-sesi.jpg
blank

Sizlere faydası olacağını düşündüğümüz yeni bir yazımızla karşınızdayız. iOS iPhone zil sesi yapma gibi arayışlara son veriyoruz. Sizlere hem resimli hem de video anlatımıyla yardımcı olacağız.

blank

Bu yazımızı okumaya devam ederseniz, iPhone için herhangi bir şarkı nasıl zil sesi yapılır bunu öğrenebileceksiniz.

Apple‘ ın iPhone kullanıcılarının dile getirdiği en büyük iOS engellerinden birisi istedikleri şarkıyı zil sesi olarak yapmak veya zil sesi indirip telefonda kullanmak.

Müzikleri zil sesine çevirme için ister çevirici program kullanırsınız isterseniz internette çevirici web sitelerinden işlem yaparsınız. Zil sesi indirme çoğu web sitesinde bulabilirsiniz.

m4r zil sesine çevirme

 • iPhone zil sesine çevirme için Google’ a “iPhone m4r yapma” yazarak çıkan sitelerden birine giriniz.
 • Daha önce belirlediğiniz bir mp3′ ü ilgili siteye yükleyip sonra 39 saniye olarak ayarlayın. (40 olarak bazen hata verebiliyor) Bunun için sağ sol ok çubuğunu kullanabilirsiniz.
 • Aşağıdaki m4r butona basıp dönüştürülen müziği indir butonuyla bilgisayarınıza indirin.

iPhone zil sesini yükleme

Zil sesi dosyası hazırsa sırada o dosyayı iPhone’ a yüklemeye geldi. Bunun için isterseniz iPhone müzik yükleme yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • iTunes programını açınız. (güncel olduğundan emin olun)
 • Telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • iTunes’ de müzikler seçeneğinin yanı denetimlerin altındaki telefon simgesine dokunun.
 • Sol “özet” seçeneğinde bulunurken sağ tarafında en alta “müzikleri ve videoları elle yönet” işaretli olacak.
 • iPhone bağlandığında otomatik olarak eş zamanla seçeneğindeki işareti ise kaldırın.
 • UYGULA butonuna basın
 • Solda “aygıtımda” başlığı altında “ses tonları” seçeneğine girin.
 • Sağ boş alana bilgisayardaki müziği sürükleyip bırakın.

Aşağıda ise başka yöntemlerle işlem yapmanız için alternatif öneriler bulunuyor. Yukarıdaki önerdiğimiz işe yaramazsa o zaman aşağıdakileri denersiniz. www.applefoni.com

iPhone zil sesi seçme

 • Telefonun ayarlarına girin
 • Ses ve dokunuşla devam edin
 • Zil sesi
 • Çıkan listeden zil sesi yapacağınız müziği seçin

iPhone zil sesi yapma üç yöntem

iOS’ta varsayılan olarak istenilen kadar melodi yer almamakta. Pek çok kullanıcı kendilerine özgü müzikleri kullanmak ister ki bu doğal bir durum. iPhone telefondaki zil seslerinden sıkılıyorsanız ve kendi istediğiniz şarkıyı zil sesi yapmak istiyorum diyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Gelin iPhone müzikleri zil sesi yapma ve değiştirme işlemi nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

Bu yazımda iPhone zil sesi nasıl yapılır kesin bilgiye ulaşacaksınız. iPod, iPad ve iPhone telefonda favori şarkıları zil sesi olarak yapabileceksiniz. iOS zil sesi yapma ve zil sesi indirme için en kolay yöntemleri bu haberde bulacağınızı düşünüyoruz.

Yöntemlerin biri iTunes ve diğeri ise iTools olacak. İsteyen iPhone zil sesi çevirme sitelerini kullanarak müzikleri iOS ses formatına döndürerek bilgisayara indirip bu önerdiğimiz yazılımlarla telefona atabilirler.

iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone zil sesi nasıl yapılır

iPhone zil sesi yapma işlemi için aşağıdaki adımları eksiksiz yerine getirmeniz yeterli. Elbetteki aşağıdaki yönetimi diğer iOS cihazlar (iPad, iPod touch) için de kullanabilir ve onlar için de herhangi bir şarkıyı zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

1. Adım

Apple aygıtı (iPod, iPhone ya da iPad) Mac veya Windows bilgisayarda bağlayalım. PC’ de iTunes kurulu değilse, indirmek için apple.com/tr/itunes/download adresine gidiniz.

iTunes çalıştırılacak ve yan seçeneklerden “Parçalar” tıklayalım.

2. Adım

İstenilen müziğin üstüne fare ile sağ tıklayıp “Bilgi ver” tıklanıp seçeneklere geçin. “Başlat” / “Durdur” seçenekleri göreceğiz. Müzik ne zaman başlar ve ne zaman biteceği bu kısımdan ayarlanıp kutular işaretlesin.

3. Adım

Sağ tıkla müziğin AAC sürümü oluşturulsun. Şimdi kitaplıkta özgün AAC sürüm yer alacak. İsterseniz karışıklık olmaması için bunun adını değiştirebilirsiniz.

Orjinal parçaya sağ tıklanıp yine “Bilgi ver” ile devam edip “Seçenekler” bölümüne geçin. Bu kısımda bir önce yaptığımız kutucuk işaretleri kaldırınız.

4. Adım

Oluşturulan AAC parçası sağ ile tıklatıp “Windows gezgininde göster” ya da “Finder göster” yapınız. Artık yeni oluşturulan parçanın dosya yolunu görmüş olacağız.

Sonrasın bu parça masaüstü bölümüne alınıp ve parçanın uzantısını “.m4r” şeklinde değiştirelim.

5. Adım

Şimdi ise iTunes’ den sol bölümde cihazın simgesine tıklayıp ve açılacak bölümden “Ses tonları” tıklanacak.

6. Adım

Ses tonları kısmına daha önce attığımız masaüstünde bulunan parçayı sürükleyerek bırakalım.

7. Adım

iPhone’ a tıklayıp ve sonrasında Ses tonları kısmına gidelim > Ses tonları eş zamanla > Seçilen ses tonları > müziği seçerek ve uygula butonuna tıklayın.

Son adım ise örnek iPhone’ dan Ayarlar> Ses ve dokunuş> Zil sesi seçeneğinden attığımız zil sesini seçelim.

Bu işlemleri tekrar tekrar yaparak istenilen parçaları iPhone’ da kullanılabilir.

Yazı önerisi yeni çıkmış iPhone 8, iPhone XS Max ve iPhone XR içinde dahil.

iTools iOS zil sesi programı

Diğer bir iPhone zil sesine çevirme ve müzik yükleme programı iTools sayesinde hızlıca istediğiniz MP3 ‘ ü ekleyip 40 saniyeye düşürüp telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu program istenilen müzikleri telefona atmayı da sağlar. İngilizce anlatımla devam edelim…

 • Program açıldıysa device butonuna tıklayın
 • Ring maker‘ e girelim
 • Müzik seçmek için from PC tıklayıp müziklerin bulunduğu klasöre girelim
 • Ekleyip ve 40 saniyeye ayarlayalım
 • Save to local ile PC’ ye kayıt ediniz

Artık zil dosyamız oluşturuldu ve yüklemeyi de yine iTools ile yapabilirsiniz. iPhone zil sesi yapma işleminden sonra sıra telefona yükleme işlemine geldi.

iphone xs max zil sesi yapımı

Zil sesi indirme ve yükleme

Music bölümüne tıklayıp ve ringtone yazan yere hazırlanan ses dosyasını sürükleyip bırakınız. Zil sesi nasıl oluşturulur ve nasıl atılır aşağıdaki video’ dan görebilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu dikkatli izleyiniz. İşlem sırasını sorunsuz yaptığınızda hem zil sesini sorunsuz oluşturacaksınız hem de zil sesini iPhone yükleme de sorun yaşamayacaksınız.

Önerilen uygulama ücretlidir. Demo sürümünde programı ilk açtığınızda belli bir kullanımı ücretsiz olarak kullanmanıza izin veriyor.

Program, iPhone 7, iPhone 6s, Plus ve iPhone 5s gibi modellerde çok kullanılan yöntemlerden biri.

iOS, iTunes Store ile geniş ölçekte ses koleksiyonları sunuyor ama bunların tamamı ücretli. Hem bu zil seslerinin ücretli olması, hem de birçoğunun favori şarkısını zil sesi yapmak istiyor olması bir çoğunu kendilerine özel zil sesi kullanmaya itiyor. Bir şarkıyı ya da eğlenceli bir ses kaydını arama bildirimi ya da gelen mesajlar için kullanmak istiyor olabilirsiniz. İşte hazırladığımız detaylı makalemiz arayışa son verecek.

Ayrıca aşağıdaki yazılarımızda ilginizi çekebilir;

blank

14 YORUM

 1. mp3 ün aac sürümünü başka bir programı kullanarak ta yapabilirsiniz. Fakat parça 39 saniyeden uzun olunca kabul etmiyor. Uzantının en sonu “m4a” olarak atıyor. biz “a” harfini silip r yapınca itunesten iphone simgesini tıklıyoruz. aşağıda ses tonları yazan yere sürükleyip bırakıyoruz.

 2. Masaüstündeki m4r uzantılı şarkıyı ses tonlarına sürükle bırak ya da kopyalama ikisini de yapmıyor.

 3. gerçekten çok teşekkür ederim beni 50 tl masraftan kurtardınız yoksa zil sesi satın alacaktım sayenizde param cebinde kaldı

 4. bende takıldım ama sonra hallettim, bir eksik var; AAC dönüştürme işlemi için Dosya>Dönüştür yolunu izlemek lazım. Belki benim gibi bilmeyenler vardır. ondan önce tabi şarkıyı seçiyoruz.

Comments are closed.