iPhone zil sesi yapma (2019)

14
cropped-iphone-marimba-zil-sesi.jpg

Sizlere faydası olacak yine bir haberimizle karşınızdayız. iPhone zil sesi nasıl yapılır ya da iOS iPhone zil sesi yapma gibi arayışlara son veriyoruz. Sizlere hem resimli hem de video anlatımıyla yardımcı olacağız.

Bu yazımızı okumaya devam ederseniz, iPhone için herhangi bir şarkı nasıl zil sesi yapılır bunu öğrenebileceksiniz.

Apple‘ ın iPhone kullanıcılarının dile getirdiği en büyük iOS engellerinden birisidir. iPhone’ da istedikleri şarkıyı zil sesi yapmak ve onu kullanmak. iOS, iTunes Store ile geniş ölçekte ses koleksiyonları sunuyor ama bunların tamamı ücretli. Hem bu zil seslerinin ücretli olması, hem de birçoğunun favori şarkısını zil sesi yapmak istiyor olması bir çoğunu kendilerine özel zil sesi kullanmaya itiyor. Bir şarkıyı ya da eğlenceli bir ses kaydını arama bildirimi ya da gelen mesajlar için kullanmak istiyor olabilirsiniz.

Müzikleri zil sesine çevirme için ister çevirici program kullanırsınız isterseniz internette çevirici web sitelerinden işlem yaparsınız.

iPhone mp3′ ü m4r zil sesine çevirme

 • iPhone zil sesine çevirme için Google’ a “iPhone m4r yapma” yazarak çıkan sitelerden birine giriniz.
 • Daha önce belirlediğiniz bir mp3′ ü ilgili siteye yükleyip sonra 39 saniye olarak ayarlayın. (40 olarak bazen hata verebiliyor) Bunun için sağ sol ok çubuğunu kullanabilirsiniz.
 • Aşağıdaki m4r butona basıp dönüştürülen müziği indir butonuyla bilgisayarınıza indirin.

iPhone zil sesi yükleme

Zil sesi dosyası hazırsa sırada o dosyayı iPhone’ a yüklemeye geldi. Bunun için isterseniz iPhone müzik yükleme yazımıza bakınız.

 • iTunes programını açınız. (güncel olduğundan emin olun)
 • Telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • iTunes’ de müzikler seçeneğinin yanı denetimlerin altındaki telefon simgesine dokunun.
 • Sol “özet” seçeneğinde bulunurken sağ tarafında en alta “müzikleri ve videoları elle yönet” işaretli olacak.
 • iPhone bağlandığında otomatik olarak eş zamanla seçeneğindeki işareti ise kaldırın.
 • UYGULA butonuna basın
 • Solda “aygıtımda” başlığı altında “ses tonları” seçeneğine girin.
 • Sağ boş alana bilgisayardaki müziği sürükleyip bırakın.

Aşağıda ise başka yöntemlerle işlem yapmanız için alternatif öneriler bulunuyor. Yukarıdaki önerdiğimiz işe yaramazsa o zaman aşağıdakileri denersiniz. www.applefoni.com

iPhone zil sesi nasıl yapılır

iPhone zil sesi seçme

 • Telefonun ayarlarına girin
 • Ses ve dokunuşla devam edin
 • Zil sesi
 • Çıkan listeden zil sesi yapacağınız müziği seçin

iPhone zil sesi yapma

iPhone zil sesi yapmada üç yöntem

iOS’ta varsayılan olarak istenilen kadar melodi yer almamakta. Pek çok kullanıcı kendilerine özgü müzikleri kullanmak ister ki bu doğal bir durum. iPhone telefondaki zil seslerinden sıkılıyorsanız ve kendi istediğiniz şarkıyı zil sesi yapmak istiyorum diyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Gelin iPhone müzikleri zil sesi yapma ve değiştirme işlemi nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

Bu yazımda iPhone zil sesi nasıl yapılır kesin bilgiye ulaşacaksınız. iPod, iPad ve iPhone telefonda favori şarkıları zil sesi olarak yapabileceksiniz. iOS zil sesi yapma için en kolay yöntemleri bu haberde bulacağınızı düşünüyoruz.

Yöntemlerin biri iTunes ve diğeri ise iTools olacak. İsteyen iPhone zil sesi çevirme sitelerini kullanarak müzikleri iOS ses formatına döndürerek bilgisayara indirip bu önerdiğimiz yazılımlarla telefona atabilirler.

iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone zil sesi nasıl yapılır

iPhone zil sesi yapma işlemi için aşağıdaki adımları eksiksiz yerine getirmeniz yeterli. Elbetteki aşağıdaki yönetimi diğer iOS cihazlar (iPad, iPod touch) için de kullanabilir ve onlar için de herhangi bir şarkıyı zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

1. Adım

iOS aygıtınızı (iPhone, iPad veya iPod touch) Mac’inize veya Windows PC’nize bağlayın. Bilgisayarınızda iTunes yoksa, iTunes’i indirmek için buradan apple.com/tr/itunes/download devam edebilirsiniz.

iTunes’i açın ve yan menüden Parçalar seçeneğine tıklayın.

2. Adım

Seçtiğiniz müziğin üzerine sağ tıklayın ve “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın. Seçenekler sekmesine gelin. Oradan “Başlat” ve “Durdur” olarak iki kutucuk göreceksiniz. Şarkının ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini buradan ayarlayın ve kutucukları işaretleyin.

İşlemi tamamladığınızda “Tamam” diyerek onaylayın.

3. Adım

Sağ tıklayarak şarkının bir AAC sürümünü oluşturun. Artık kitaplığınızda özgün bir AAC sürümü olacak. İsterseniz bu sürümün adını orjinalinden ayırt etmek için değiştirebilirsiniz.

Orjinal şarkının üzerine sağ tıklayıp yine “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın ve “Seçenekler” sekmesine gelin. Buradan daha önce işaretlemiş olduğumuz kutucukları kaldırıyoruz.

4. Adım

Oluşturduğunuz AAC parçasına sağ tıklatın ve “Windows Gezgininde Göster” veya “Finder’da Göster” seçeneğine tıklayın. Böylece yeni oluşturduğumuz şarkının dosya yolunu görebileceğiz.

Daha sonra bu şarkıyı masaüstüne alın ve uzantısını “.m4r” olarak değiştirin.

5. Adım

Şimdi iTunes’in sol üst tarafındaki cihaz ikonuna tıklayın ve açılan menüden “Ses Tonları” öğesini tıklayın.

6. Adım

Ses Tonları bölümüne masaüstündeki şarkıyı sürükleyip bırakın.

7. Adım

iPhone simgesine tıklayın ve Ses Tonları bölümüne gidin > Ses Tonlarını Eş Zamanla > Seçilen Ses Tonları > Şarkınızı Seçin ve Uygula düğmesine tıklayın.

Son adım olarak iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza dönün ve Ayarlar > Ses ve Dokunuş > Zil Sesi bölümünden iTunes ile attığınız zil sesini bulup seçimleyin.

Bu işlemi tekrarlayarak istediğiniz müzikleri iPhone’unuzda kullanabilirsiniz.

Yazı önerisi yeni çıkmış iPhone 8, iPhone XS Max ve iPhone XR içinde dahil.

iTools iOS zil sesi yapma programı

Diğer bir iPhone zil sesine çevirme ve müzik yükleme programı iTools sayesinde hızlıca istediğiniz MP3 ‘ ü ekleyip 40 saniyeye düşürüp telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu program istenilen müzikleri telefona atmayı da sağlar. İngilizce anlatımla devam edelim…

 • Program açıldıysa device butonuna tıklayın
 • Ring maker‘ e girelim
 • Müzik seçmek için from PC tıklayıp müziklerin bulunduğu klasöre girelim
 • Ekleyip ve 40 saniyeye ayarlayalım
 • Save to local ile PC’ ye kayıt ediniz

Artık zil dosyamız oluşturuldu ve yüklemeyi de yine iTools ile yapabilirsiniz. iPhone zil sesi yapma işleminden sonra sıra telefona yükleme işlemine geldi.

iphone xs max zil sesi yapımı

Zil sesini iPhone yükleme

Music bölümüne tıklayıp ve ringtone yazan yere hazırlanan ses dosyasını sürükleyip bırakınız. Zil sesi nasıl oluşturulur ve nasıl atılır aşağıdaki video’ dan görebilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu dikkatli izleyiniz. İşlem sırasını sorunsuz yaptığınızda hem zil sesini sorunsuz oluşturacaksınız hem de zil sesini iPhone yükleme de sorun yaşamayacaksınız.

Önerilen uygulama ücretlidir. Demo sürümünde programı ilk açtığınızda belli bir kullanımı ücretsiz olarak kullanmanıza izin veriyor.

Program, iPhone 7, iPhone 6s, Plus ve iPhone 5s gibi modellerde çok kullanılan yöntemlerden biri.

Ayrıca aşağıdaki yazılarımızda ilginizi çekebilir;

Son güncelleme:

14 YORUM

 1. mp3 ün aac sürümünü başka bir programı kullanarak ta yapabilirsiniz. Fakat parça 39 saniyeden uzun olunca kabul etmiyor. Uzantının en sonu “m4a” olarak atıyor. biz “a” harfini silip r yapınca itunesten iphone simgesini tıklıyoruz. aşağıda ses tonları yazan yere sürükleyip bırakıyoruz.

 2. gerçekten çok teşekkür ederim beni 50 tl masraftan kurtardınız yoksa zil sesi satın alacaktım sayenizde param cebinde kaldı

 3. bende takıldım ama sonra hallettim, bir eksik var; AAC dönüştürme işlemi için Dosya>Dönüştür yolunu izlemek lazım. Belki benim gibi bilmeyenler vardır. ondan önce tabi şarkıyı seçiyoruz.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.