İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’da Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

iPhone kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getirilen herhangi bir müziği zil sesi yapma sorunsalı için farklı yöntemler bulunuyor. Bu tarz konularda kendine has politikalarıyla gündeme gelen Apple kullanıcıları mağazaya yönlendirmeyi amaçlıyor.

teknik destek

iTunes 12 güncellemesiyle birlikte kullanıcılar cihazlarına yükledikleri müzikleri zil sesi olarak kullanamıyorlar. Ancak iTunes mağazalarından ücretli bir şekilde istedikleri müziği indirmeleri mümkün. Bu durum birçok iPhone kullanıcısı tarafından olumsuz karşılanıyor. iPhone’da müzikleri ücretsiz bir şekilde zil sesi olarak kullanmak için  aşağıdaki adımları izleyin:

Öncelikle zil sesi olarak kullanacağınız müziği seçin.

Daha sonra seçtiğiniz müziği buradan upload edin ve zil sesi olarak kullanacağınız 40 saniyelik bölümünü belirleyin.

40 saniyelik bir kesit belirledikten sonra iPhone ile uyumlu .m4r  formatına çevirerek indiriyoruz.

Daha sonra iTunes’e alternatif olabilecek CopyTrans programını indiriyoruz.

İndirmiş olduğumuz müzik dosyasını iTunes yerine CopyTrans programıyla telefonumuza aktaracağız. Uygulamayı indirip kurduktan hemen sonra telefonumuzu bilgisayara bağlayarak aktarma işlemine başlıyoruz.

screenshot-2-copytrans-contacts-945×650-27c31405eabb0e1cUygulamayı açtıktan sonra cihazınızı tanıyıp tanımadığından emin olun. Sol üstte yer alan melodiler kısmına tıklayın ve sonrasında indirdiğiniz müzik dosyasını sürükleyerek uygulama üzerinde yer alan bu kısma bırakın.

Devamında cihazınız üzerinden Ayarlar > Sesler > Zil Sesleri yönergelerini izleyerek indirdiğiniz müziği zil sesi olarak seçin. Böylece cihazınıza aktardığınız müziği zil sesi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

müşteri hizmetleri