Şimdi yükleniyor

iPhone’da Özel Numaralar Nasıl Engellenir?

iphone-iphone4-colors

iPhone’da Özel Numaralar Nasıl Engellenir?

Son Güncelleme tarihi 10 Kasım 2016 by Müşteri hizmetleri

iPhone kullanıcıları özel numaralar ile ilgili birçok problem yaşıyor. Üst üste gelen çağrılarla kullanıcıları rahatsız eden özel numara çağrılarından pratik çözümlerle kurtulmak mümkün.

teknik destek

11992-1-f8fb099006b35ec7e615d78a6f273577 iPhone'da Özel Numaralar Nasıl Engellenir?

Bir iPhone kullanıcısı olarak App Store’da bu konuda çözüm vadettiğini iddia eden uygulamalardan uzak durun. Özel numaraları engellemek için indireceğiniz uygulamalar tam olarak bir çözüm sağlamıyor. Yalnızca özel numaradan gelen çağrıyı otomatik olarak meşgule atıyor. Bu nedenle çözüm için bilmediğiniz uygulamalara yönelmek ve cihazınızın RAM’ini ekstradan meşgul etmek yerine bu konuda operatörlerinize başvurabilirsiniz. Her operatör müşterisi için bu konuda net bir çözüm sağlamış durumda.

 Turkcell Özel/Gizli Numara Engelleme

Turkcell kullanıcıları *253#’yi tuşlayıp arayarak özel numaralardan gelen çağrıları engelleyebilirler. Üstelik hiçbir ekstra ücret ödemeden.

 Vodafone Özel/Gizli Numara Engelleme

Vodafone kullanıcıları sms olarak ”GIZLI AC” yazıp 7046’ya göndererek bu problemden dakikalar içerisinde kurtulabilirler. Üstelik Vodafone bu işlem için ekstra bir ücret almıyor.

 Türk Telekom (Avea) Özel/Gizli Numara Engelleme 

Türk Telekom kullanıcıları da aynı Turkcell kullanıcıları gibi *253#’yi tuşlayıp arayarak özel numaralardan gelen çağrıları engelleyebilirler. Tüm operatörler bu işlemler için müşterilerinden ek bir ücret talep etmiyor.

teknik destek