iPhone’da Pil Sorununa Neden Olan YouTube Uygulamasına Güncelleme Geldi!

iOS-YouTube

Bu ayın başlarında YouTube, mobil uygulamasının birden fazla iPhone ve iPad cihazının pil ömrünü önemli ölçüde etkilediği gerekçesi ile büyük eleştiri almıştı. Özellikle iPhone X kullanıcıları, YouTube uygulaması ile video izlerken cihazlarının normalden daha çok ısındığını dile getiriyorlardı.

teknik destek <

YouTube ekibi tüm bu sorunları kabul ederek, sorunun kaynağını tespit etmek ve düzeltmek için çalışma yaptıklarını duyurmuştu ve bugün itibari ile uygulamaya beklenen güncelleme verildi.

Uygulamanın yayınlanan 12.45 sürümüne “Düzeltilmesi gerekenler düzeltildi, bazı hatalar giderildi” güncelleme notu iliştirildi.

YouTube iOS 11 Pil Sorunu

Sorunun çözülüp çözülmediği ile ilgili henüz kapsamlı bir test yapılabilmiş değil ancak sık sık YouTube uygulamasını kullanarak video izleyenlerin güncellemeyi vakit kaybetmeden yapmaları öneriliyor.

Tüm bunlara ek olarak, uygulama ile ilgili ilk izlenimlerini paylaşan bazı kullanıcılar, gerçekten de iPhone ve iPad’in pil ömrünü önemli ölçüde etkileyen uygulama kaynaklı sorunların giderildiğini gözlemlediklerini söylüyorlar.

müşteri hizmetleri