İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’da Tasarım Değişikliği 2017’ye Kaldı

Apple hayranları büyük bir merakla Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7’i bekliyor. Bugüne kadar iPhone 7 tasarımı ile ilgili pek çok iddia, haber, sızıntı ve konsept görüntüler ortaya çıktı. Bunların çoğunluğu tasarımda değişiklik beklentilerini karşılayan şeylerdi.

Son dönemde gelen raporlar ise iPhone 7’de tasarım değişikliği beklenmediği yönünde. Daha önce KGI Securites Analisti Kuo tarafından ortaya atılan bu iddia destek bulmaya devamı ediyor.

[irp posts=”7131″ name=”iPhone 7 İle 32 GB Hafıza Seçeneği Geliyor mu?”]

Japon gazetesi Nikkei, Apple’ın iki yılda bir tasarım değişikline gittiğini fakat bu durumun iPhone 7 için geçerli olmayacağını iddia ediyor. Gazeteye göre tasarım değişikliği için bir yıl daha beklemek gerekiyor.

Gazete 2016 sonbaharında tanıtılacak olan iPhone 7’de kamera iyileştirmeleri, su geçirmezlik, daha büyük batarya ve 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması dışında önemli bir değişiklik olmayacağını düşünüyor. Yani iPhone 6s ile hemen hemen aynı tasarım karşımıza çıkacak.

iPhone 7s yerine iPhone 8 geliyor iddiaları da Nikkei’nin görüşüne paralel bir haber. iPhone 8’in tamamen cam tasarıma sahip olacağı iddiaları da gündemdeki yerini koruyor.