iPhone’da Uygulamaları Gizlemek için “Görünmez iOS Klasörü” Oluşturabilirsiniz!

iPhone Uygulama Gizleme

iPhone uygulama gizleme klasör oluşturarak mümkün. Uygulamalarınızı gizlemek için görünmez iOS klasörünü nasıl oluşturabileceğinizi bu rehberimizde ele aldık. Bu işlemi yapabilmek için herhangi bir ek uygulamaya veya Jailbreak’e gerek yoktur. İşte iPhone uygulamaları gizleme ya da iPhone uygulama gizleme nasıl yapılır?

teknik destek

Bu yöntem ile uygulamaları şakaya yönelik veya gerçekten de kimsenin görmesini istemediğiniz için rahatlıkla gizleyebilirsiniz. iPhone uygulamaları gizleme için görünmez iOS klasörünü nasıl oluşturabileceğinizi görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone uygulama gizleme

Adım 1: iPhone uygulama gizleme ilk adımında buradaki bağlantıya dokunun ve açılan görseli iPhone’unuza indirin.

Adım 2: İndirdiğiniz görseli ana ekran duvar kağıdı olarak ayarların.

Adım 3: Şimdi Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Kontrastı Artır menüsüne gidin ve ardından Saydamlığı Azalt seçeneğini etkin hale getirin.

Adım 4: Ana ekrandaki uygulama simgelerini düzenleme moduna getirin. Uygulamalar düzenleme modundayken (uygulamalar titrerken) ekranı sola doğru kaydırarak hiçbir uygulamanın olmadığı boş ekrana gelin ve ekran görüntüsünü alın.

 iPhone uygulamaları gizleme

Adım 5: iempty.tooliphone.net buradaki bağlantıya dokunun ve gelen web sayfasındaki “Create BLANK icons” seçeneğine dokunarak devam edin.

IMG_2239

Adım 6: Customize başlığı altında yer alan “Add” seçeneğine dokunun ve Dosyayı Seçin seçeneğine dokunarak Adım 4‘te aldığınız ekran fotoğrafını seçin. Upload Photo seçeneğine dokunun ve ekran görüntüsünün yüklenmesini kısa bir süre bekleyin.

Asım 7: Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve web sayfasının ana ekranınıza göre listelediği herhangi bir uygulama simge satırına dokunun. Açılan ekranda, Safari’nin en altta ortada yer alan Paylaş simgesine dokunun ve Ana Ekrana Ekle seçeneğine dokunarak gelen ekrandaki klasör ismini kopyalayın ve hiçbir değişiklik yapmadan sağ üst köşeden Ekle deyin.

IMG_2240

IMG_2241

IMG_2242

IMG_2243

Adım 8: An itibariyle görünmez klasörümüz ana ekranımıza ekledi. Şimdi bu klasöre eklemek istediğiniz uygulamaları, klasörün sağ tarafına doğru kaydırarak oluşturulacak olan ikinci sayfasına ekleyin ve klasörün ismini Adım 7‘de kopyaladığınız metni ekleyerek düzenleme modunu kapatın. iPhone uygulamaları gizleme adımları tamamlandı.

IMG_2237

iPhone uygulamaları gizleme

İşte hepsi bu kadar! Uygulamalarınız artık bu klasör içinde görünmeyecektir. Yöntemin iOS 10’da uygulanabilir olduğunu da söyleyelim.

müşteri hizmetleri

2 Comments

Comments are closed.