iPhone’da Uygulamaları Gizlemek için “Görünmez iOS Klasörü” Oluşturabilirsiniz!

2
iPhone Uygulama Gizleme

iPhone uygulama gizleme klasör oluşturarak mümkün. Uygulamalarınızı gizlemek için görünmez iOS klasörünü nasıl oluşturabileceğinizi bu rehberimizde ele aldık. Bu işlemi yapabilmek için herhangi bir ek uygulamaya veya Jailbreak’e gerek yoktur.

teknoloji hattı
teknoloji hattı

Bu yöntem ile uygulamaları şakaya yönelik veya gerçekten de kimsenin görmesini istemediğiniz için rahatlıkla gizleyebilirsiniz. iPhone’da uygulamaları gizlemek için görünmez iOS klasörünü nasıl oluşturabileceğinizi görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone uygulama gizleme

Adım 1: Buradaki bağlantıya dokunun ve açılan görseli iPhone’unuza indirin.

Adım 2: İndirdiğiniz görseli ana ekran duvar kağıdı olarak ayarların.

Adım 3: Şimdi Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Kontrastı Artır menüsüne gidin ve ardından Saydamlığı Azalt seçeneğini etkin hale getirin.

Adım 4: Ana ekrandaki uygulama simgelerini düzenleme moduna getirin. Uygulamalar düzenleme modundayken (uygulamalar titrerken) ekranı sola doğru kaydırarak hiçbir uygulamanın olmadığı boş ekrana gelin ve ekran görüntüsünü alın.

IMG_2236

Adım 5: iempty.tooliphone.net buradaki bağlantıya dokunun ve gelen web sayfasındaki “Create BLANK icons” seçeneğine dokunarak devam edin.

İLGİLİ İÇERİK:  Apple iPhone 5G ne zaman gelecek?

IMG_2239

Adım 6: Customize başlığı altında yer alan “Add” seçeneğine dokunun ve Dosyayı Seçin seçeneğine dokunarak Adım 4‘te aldığınız ekran fotoğrafını seçin. Upload Photo seçeneğine dokunun ve ekran görüntüsünün yüklenmesini kısa bir süre bekleyin.

Asım 7: Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve web sayfasının ana ekranınıza göre listelediği herhangi bir uygulama simge satırına dokunun. Açılan ekranda, Safari’nin en altta ortada yer alan Paylaş simgesine dokunun ve Ana Ekrana Ekle seçeneğine dokunarak gelen ekrandaki klasör ismini kopyalayın ve hiçbir değişiklik yapmadan sağ üst köşeden Ekle deyin.

IMG_2240

IMG_2241

IMG_2242

IMG_2243

Adım 8: An itibariyle görünmez klasörümüz ana ekranımıza ekledi. Şimdi bu klasöre eklemek istediğiniz uygulamaları, klasörün sağ tarafına doğru kaydırarak oluşturulacak olan ikinci sayfasına ekleyin ve klasörün ismini Adım 7‘de kopyaladığınız metni ekleyerek düzenleme modunu kapatın.

IMG_2237

IMG_2244

İşte hepsi bu kadar! Uygulamalarınız artık bu klasör içinde görünmeyecektir. Yöntemin iOS 10’da uygulanabilir olduğunu da söyleyelim.

teknoloji hattı

2 YORUM

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.