iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme nasıl yapılır?

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızla bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir. Mesajları ve fotoğrafları ücretsiz olarak paylaşmak her zaman kabul edilir ve şimdi GIF’leri, Apple’ın Canlı fotoğraflarını ve kısa video kliplerini de ekleyebilirsiniz. Bu hızlı yazmada, WhatsApp konuşmalarınıza kolayca bir eylem sığdırmayı nasıl göstereceğimiz anlatılacaktır.

teknik destek

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme: Videoları GIF’lere dönüştürme

WhatsApp zaten mevcut videoları göndermenize izin verir, ancak isterseniz bunları GIF’ye dönüştürebilirsiniz. Bunun tek kısıtlaması, GIF’in altı saniyeden daha uzun olamayacağı, dolayısıyla bu süreyi aşan videoların dönüşüm seçeneği sunmaması.

Bir video gönderme

Bir video göndermek için bir mesaj başlatmanız gerekir; ardından ekranın sol alt köşesindeki artı simgesini seçin. Fotoğraf ve Video kütüphanesini seçmeniz gereken bir açılır menü görüntülenir. Şimdi herhangi bir videoyu seçin ve Gönder düğmesine basın.

Bir videoyu bir GIF olarak gönderme

Dosyayı bir GIF olarak göndermeyi tercih ederseniz, yukarıdaki adımları izleyin, ancak altı saniyeden uzun olmayan bir videoyu seçtiğinizden emin olun. Birini seçtiğiniz zaman, ekranın üst kısmındaki zaman çizelgesinin hemen altında, sağ tarafında bulunan GIF ile mavi renkte vurgulanan bir kameraya sahip bir seçenek görürsünüz.

GIF seçeneğini tıkladığınızda, videonun bir döngüde oynamasına hemen başlanacaktır. Zaman çizelgesinin herhangi bir ucunu sürükleyerek klibin başlangıç ​​ve bitiş noktalarını ayarlayabilirsiniz. Üstte, kırpma, resim yazısı, metin veya resim üzerine resim ekleme seçeneği de var. Yarattığınızdan memnun olduğunuzda Send (Gönder) düğmesine hafifçe vurun, işlemi tamamlayın.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.