Şimdi yükleniyor

iPhone’daki Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

iPhone Fotoğraf Silme

iPhone’daki Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Son Güncelleme tarihi 23 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

Seyahatlerinizde veya günlük hayatınızda iPhone’unuzla fotoğraf çekmek oldukça kolay ancak iPhone’unuzda yer açmak çok kolay değil. Burada, istenmeyen fotoğraflardan hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacak ipuçlarını paylaşıyoruz.

teknik destek

iPhone’da Tek Bir Fotoğraf Nasıl Silinir?

Bir fotoğrafın nasıl silindiğini göstermeyi en basit yoldan göstermeye başlayacağız. Fotoğraf uygulamasını açıp silmek istediğiniz fotoğrafa dokunun ve çöp kutusunu simgesine tıklayın. Bu fotoğraf için daha sonra “Son Silinenler” klasörüne taşınmak üzere onayınız alınacaktır. Onayladıktan sonra 30 gün boyunca fotoğraf “Son Silinenler” klasörüne taşınarak orada saklanacaktır.

IMG_3051 iPhone'daki Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

IMG_3052 iPhone'daki Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Bir fotoğrafı tamamen silmek istiyorsanız Fotoğraflar > Albümler > Son Silinenler’e gidip sağ üst köşedeki Seç’e dokunun ve sildiğiniz fotoğrafın üstüne bir kez dokunarak sağ alt köşede çıkan Sil seçeneğine dokunun.

Son Silinenler klasöründeki tüm fotoğrafları silmek için ise Seç’e ve ardından Tümünü Sil’e dokunun.

iPhone’da Aynı Anda Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Silinir?

iPhone’daki birden fazla fotoğrafı silmek isterseniz, Fotoğraflar > Albümler > Tüm Fotoğraflar klasörüne gidin ve silmek istediğiniz fotoğrafları sağ üst köşede yer alan Seç seçeneğine dokunarak seçin. Çoklu seçimi hızlıca yapabilmek için parmağınızı fotoğrafların üzerinde gezdirmeniz yeterli.

IMG_3053 iPhone'daki Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Fotoğrafları işaretledikten sonra sağ alt köşede yer alan çöp kutusu simgesine dokunun. Şimdi seçtiğiniz fotoğrafların tamamı Son Silinenler klasörüne taşındı.

Fotoğraflar > Albümler > Son Silinenler klasörüne gidin ve sağ üst köşedeki Seç’e ardından sol alt köşedeki Tümünü Sil seçeneğine dokunun. Böylece sildiğiniz ve 30 gün boyunca saklanacak olan tüm fotoğrafları direkt ve komple silmiş olacaksınız.

iPhone’da Bir Albüm Nasıl Silinir?

Fotoğraflar > Albümler klasörüne gidin ve sağ üst köşedeki düzenleye dokunun. Ardından oluşturduğunuz her albümün köşesinde kırmızı “-” işareti çıkacaktır. Bunlara dokunarak her bir albümü silebilirsiniz.

IMG_3056 iPhone'daki Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Elbetteki Fotoğraflar uygulamasının varsayılan albümleri olan Kişiler, Yerler, Videolar (varsa), Selfie’ler (varsa), Live Photo’lar (varsa), Hızlı Çekim, Derinlik Efekti (varsa), Seri Çekimler, Ekran Resimleri gibi albümleri silemezsiniz.

iPhone’daki Tüm Fotoğrafları ve Videolar Nasıl Silinir?

Şimdi fotoğraflarınızın ve videolarınızın bulunduğu tek ve çoklu albümleri nasıl sileceğinizi biliyorsunuz ancak iPhone’daki tüm fotoğrafları ve videoları silmek isterseniz ne olacak? Bunun en kolay yolu Google Fotoğraflar uygulamasından geçiyor.

Google ürünlerini pek önermiyoruz ancak Google Fotoğraflar gerçekten önerilmeyi hakeden bir uygulama. Akıllı sıkıştırma özelliği ile sınırsız fotoğraf ve video yedeklemesi sağlar. Kalitedeki düşüşü farketmensiniz ancak fotoğraflar sıkıştırılmış, boyutları küçültülmüştür.

Google Fotoğraflar’ı App Store’dan indirin. Google hesabınızla oturum açın ve fotoğraf ve video albümlerinizi yedekleyin. Albümlerinizin boyutuna bağlı olarak bu biraz zaman alabilir.

Fotoğraf ve videolar Google’ın bulut depolama alanına yedeklenir ve Google iPhone’unuzdaki tüm bu içerikleri bir dokunuşla silebilme olanağını size sunar.

teknik destek