Şimdi yükleniyor

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 15 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır? iPhone telefonlarından bilgisayarlarına fotoğraf atmak isteyen kişiler bunun nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Yazımızda sizlere bunun en kolay yolu hakkında bilgi vereceğiz.

teknik destek

Akıllı telefon olarak son teknoloji kullanılarak üretilen iPhone’ları tercih ediyor olsanız bile sizin için önemli olan fotoğraflarını yedeklemeniz çok önemlidir. Mac bilgisayarlara fotoğraflarınızı yedeklemeniz her ne kadar kolay olsa da Windows olan bilgisayarlara yedekleme işlemi daha zor şekilde yapılmaktadır. Fakat bu evrede endişelenmenize gerek yok. Çünkü yazımızda sizlere iPhone’den bilgisayarınıza fotoğraf atmanın kolay yolunu göstereceğiz.

iPhone Bilgisayara Bağlama Ve Sürücüleri Yükleme İşlemi

Bu işlemi gerçekleştirmek için iPhone’unuzun açık ve kilit ekranından çıkmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde bilgisayarınız iPhone’da yer alan fotoğraflarınızı görmeyecektir. iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlamak için şu adımları takip etmelisiniz:

-İlk olarak telefonunuzu USB kablo kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.

-Bilgisayarınızın telefonunuzda yer alan video ve fotoğraflara erişebilmesi için “Bu Bilgisayara Güvenilsin Mi?” olarak açılan pencerede “Güven” butonuna tıklamanız gerekiyor.

-Güven seçeneğinize tıkladığınız zaman Windows bilgisayarınıza iPhone için gerekli olan sürücüler otomatik olarak yüklenecektir.

-İşleminiz tamamlandığı zaman Windows ya da Windows Live Fotoğraf Galerisi’ni kullanarak videoları ve fotoğrafları alabilmenize imkan sağlayan Windows Gezgini’ni kullanmanızı sağlaya bir pencere açılır.

-Eğer Otomatik Kullan penceresi açılmıyorsa iPhone’unuzu bulmak için Bilgisayarım klasörüne gitmeniz gerekiyor.

Windows Gezgini İle iPhone Üzerinden Bilgisayara Fotoğraf Atma

Windows gezgini sizlere iPhone’unuzda yer alan bütün fotoğrafları görme ve videoları görüntüleme imkanı sunarken bunları tek tek seçip bilgisayara kopyalamanızı da sağlar.

Karşınıza çıkan pencerede Dosyaları görüntülemek için aygıtı aç seçeneğine tıkladıktan sonra Dahili Depolama Birimi –  DCIM klasörüne gitmeniz gerekiyor. DCIM klasörüne geldiğiniz zaman fotoğraflarınızın yer aldığı klasöre girmelisiniz. Bilgisayarınıza kopyalamak istediğiniz video ve fotoğrafları seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İçe Aktarma Aracı İle Fotoğrafları Bilgisayara Atma

iPhone’unuzda yer alan bütün video ve fotoğrafları tek bir işlem ile bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Windows İçe Aktarma Aracı sizlere bu imkanı sunar.

-Otomatik Kullan penceresinde yer alan Resimleri ve videoları al seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

-iPhone’unuzda yer alan video ve fotoğraflarınızı gösterecek olan bir pencere açılacaktır. Bu pencerede yer alan İçe Aktarma Seçenekleri bağlantısına tıklamalısınız.

-Video ve fotoğraflarınızın bilgisayarlarınızda hangi klasöre kopyalanacağını seçmelisiniz. Sonrasında Tamam seçeneğine tıklayarak işlemleri başlatın.

-İşlem tamamlandığı zaman orijinal fotoğraflarınızın telefonunuzdan silinmesini istiyorsanız İçe Aktardıktan Sonra Sil seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

teknik destek

2 yorum

comments user
Çağlar Ali Doğan

Her seferinde yok cihazla iletişim kesildi, yok aygıt bulunamadı vs. diyip sorun çıkarıyor. Sonunda bilgisayara bir telefona iki tekme atıp rahatlayacağım galiba. Zibilyon liralık cihaz üretip şöyle saçma sorunlarla uğraştırıyorlar ya ne diyeyim…

comments user
Emre

İcloud üzerinden nasıl atacağız çünkü telefonda yer olmayınca icloud da saklıyor fotoları?

Yorumlar kapalı.