Şimdi yükleniyor

iPhone’de Apple Logosu Nasıl Yapılır?

iPhone’de Apple Logosu Nasıl Yapılır

iPhone’de Apple Logosu Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 16 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

Apple sembolünü kullandığınız Mac bilgisayarlarda küçük bir klavye kısayolu ile yazabilirsiniz. Fakat birçok kişinin Apple sembolünü iPhone cihazlarında nasıl yazacaklarını bilmediğini görüyoruz. Apple Logosu Nasıl yapılır? Yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

teknik destek

Mac Bilgisayarlarda Apple Logosu Nasıl Yapılır?

İlk olarak temelden başlayalım. Henüz Mac’de bu sembolün nasıl yapıldığını bilmeyen kişiler için Mac’te nasıl yapıldığını anlatalım. Mac kullanan kişilerin logoyu yapacağı sırada işi son derece basittir. Bu evrede tek yapmanız gereken ise; Ahift – Alt-K tuşlarına basmaktır. Bu şekilde kolaylıkla Apple logosunu yapabilirsiniz.

F klavye kullanan kişiler ise Apple logosunu alt –a kısayolu ile çok kolay bir şekilde yapabilirler.

iPhone’de-Apple-Logosu-Nasıl-Yapılır2 iPhone’de Apple Logosu Nasıl Yapılır?

iPhone’de Apple Logosu Yapma

iPhone üzerinden klavye kısayollarını kullanamadığınız için bu sembolü direk olarak yapamazsınız. Fakat bu evrede sizlere pratik bir yöntem göstereceğiz. Yalnız Apple sembolünü sadece Apple cihazlarında görebilirsiniz. Windows, Android veya diğer cihazlarda bu sembolü görme ihtimaliniz yoktur.

iPhone’unuzda yapmanız gereken ise; Apple ikonu olan yazıyı telefonunuzdan açarak ikonu seçili hale getirmektedir. İkonu seçtikten sonra kopyalamalısınız.

İkonu kopyaladıktan sonra cihazınızdan Ayarlar – Genel – Klavye – Kestirmeler adımlarını takip etmelisiniz. Sağ üstte yer alan + sembolüne tıklayarak yeni bir kestirme oluşturabilirsiniz.

Karşımıza gelecek olan ekranda üstte bulunan bölüme kopyaladığınız Apple sembolünü yapıştırmanız gerekiyor. Altta yer alan kutuya ise kullanacağınız kestirmeyi yazmalısınız. Bunları yaptıktan sonra kaydet seçeneğine tıklayarak işlemleri bitirebilirsiniz.

teknik destek