iPhone’lardaki AirDrop özelliği nedir?

1

Apple’ın hayatımıza sunduğu birçok kavram var. Facetime, iMessage gibi birçok kavram olmasına rağmen, Airdrop kafa karıştırıyor. Peki nedir bu özellik?

teknik destek <

Apple, hiç süphesiz birçok özelliği iPhone ve iPad olarak hayatımıza sundu. Bu haberimizde ele alınacak özellik ise çok fazla ilgi görmeyen AirDrop oluyor. Bir ortamda birden fazla macOS veya iOS cihaz varsa AirDrop aracılığıyla büyük boyutlu dosyaları saniyeler içerisinde cihazlarınız arasında transfer edebilirsiniz. Mutlaka denemenizde fayda var.

Airdrop, 2011 yılında OS X Lion ile karşımıza geldi. bir tıklamayla Mac’ler arası transfer yapabilirsiniz. 2013 yılında ise iOS 7 ile mobil cihazlara geldi. AirDrop bir mucize olarak görülüyor. İnternet bağlantısına gerek kalmadan, video, fotoğraf ve dosya transferi yapmak çok kolay. Apple, cihazlar arasında kablosuz ağ sinyali kullanan çapraz bağlantı vasıtasıyla transferi sağlar.

AirDrop-iOS-7

AirDrop‘ta en çok beğenilen durum ise dosya boyut sınırı olmaması. Aynı ortam içerisinde dosya transferi yapmanın çok güzel yolları bulunuyor.

Siz hiç AirDrop kullandınız mı? Değerli yorumlarınızı diğer okuyucularımız la paylaşmak ister misiniz?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.