İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’ların Çökmesine Sebep Olan iOS11 Hatası

iPhone’un son sürümü olan iOS 11’deki hatalara bir yenisinin daha eklendiğini görüyoruz. Yeni çıkan iOS11 hatası ise; belirli karakterler kullanılarak gönderilen bir mesajın sonucunda ortaya çıktı. Bu hata sonrasında cihazınız çöküyor ve Mesajlar uygulamasına girmeniz engelleniyor.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS11 iPad ve iPhone kullanıcılarının beğenisine 19 Eylül 2017 tarihinde sunulmuştu. Fakat bu yeni sürümle gelen problemler sonucunda Apple geliştirmeye devam etmek zorunda kaldı. Fakat bu sefer farklı sorunların da çıktığını görüyoruz.

Bu Mesaja Dikkat Edin

iOS11 Hatası

iOS 11’deki hatalara yeni bir hatanın daha eklendiğini görüyoruz. Bu yeni iOS11’in hatası ise belirli karakterler kullanılarak gönderilen mesajın sonucunda ortaya çıktı. Bu karakterler kullanılarak gönderilen mesajlar iPhone’un çökmesinde engel olurken Mesajlar uygulamasına olan erişimi de engelliyor.

,ae38Dml0wkq48Z1dR0brDQ

Milyonlarca kullanıcının kullanmaya başladığı iOS 11 hakkındaki şikayetler bir süredir devam ediyordu. Apple, yaşanan bu sorunların sonrasında elini abu tutarak yeni güncellemeler getirmeye başlamıştı. ABD merkezli şirketin birçok teknoloji devinin beğenisini kazanacak bir düzenleme üzerinde çalıştığı söyleniyor. Gelecek olan yeni iOS11 ile Siri’ye artık çeviri özelliği de getirilecek. Siri’yi kullanarak kullanıcılar Çince, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca arasında sesli çeviri işlemlerini gerçekleştirebilecek. Fakat iOS11 kullanıcılarının en fazla beklediği şeylerden birisi; bu karakter sorununun bir çözüme kavuşması ve cihazlarını kullanmaya devam edebilmeleridir.