iPhone’u Tasarlayan İsim Apple’dan Ayrılıyor!

iPhone

Uzun zamandır Apple’ın endüstri lideri olan ve 21 yıldır Apple’da çalışan Christopher Stringer, The Information’a göre şirketten ayrılıyor.

teknik destek

Jony Ive’nin endüstriyel tasarım ekibinin bir parçası olan ve iPhone’u tasarlayan Stringer, özellikle 2012’de Samsung ve Apple’ın yasal savaşında, davanın seyrini değiştirecek şekilde tanıklık eden bir isimdi. Jony Ive’ye göre Apple’da daha uzun zamandır çalışan Stringer, son 20 yılda, özellikle başta iPhone olmak üzere, iPad ve Mac gibi önemli Apple ürünlerinin tasarımında çok büyük katkılarda bulundu.

Ive’nin endüstriyel tasarım ekibi oldukça ünlü ve bu yüzden Stringer’ın Apple’dan sonra nereye gideceği büyük merak konusu ancak bu konuda fazla bir detay yok.

Stringer, geçen yıl boyunca Ive’nin ekibinden ayrılan ikinci isim ve uzun süredir Apple tasarımcısı. Diğer isim ise, 20 yılı aşkın bir süredir ekibin içinde olan Daniel Coster. Kendisi GoPro ekibine katılmak için Nisan 2016’da ayrıldı.

Endüstriyel tasarım ekibinde meydana gelen değişiklikler ve 2016 yılının ortalarında ortaya atılan bazı söylentiler, Jony Ive’nin de ekipten kopacağını gösteriyordu ancak Apple’ın tasarım şefi şimdiye kadar şirkete ne kadar bağlı olduğunu büyük bir kararlılıkla gösterdi ve göstermeye de devam ediyor.

müşteri hizmetleri