İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’u Yavaşlayanlara Müjde!

iPhone’larda eskiyen pilin telefonun performansına göre dengelenmesi için kasıtlı olarak yavaşlatma işlemi yapan Apple, iOS 11’e gelecek olan yeni güncelleme ile bu işlemi kullanıcının kontrolüne bırakacak.

Tim Cook, ABD’nin ABC News isimli televizyon kanalında yaptığı açıklama ile gelecek ay yayınlanacak olan iOS 11.3 sürümünde, pil performansının düşürme özelliğini kullanıcıların seçebileceği hale getiriyor. Yani telefonunuzun performansını aynı Tim Cook gibi istediğiniz zaman düşürebileceksiniz.

teknik destek

Yeni güncellemede kullanıcılara, “ani kapanmayı engellemek için” pil performansının düşeceği bilgisinin verileceğine işaret eden Cook, “İstemediğiniz taktirde, bu özelliği etkisiz hale getirebilirsiniz.” ifadesini kullandı.

Yeni iOS sürümü ay başında tanıtalacak ve mart ayından itibar tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak.

teknik destek

28 Yorum

  1. Fatih Fatih 18 Ocak 2018

    iPhone 7 kullanıyorum, 4 ay önce sıfır aldım. Kasma, donma, yavaşlama, ısınma, şarj süresinin az gitmesi vs hiçbir sorun yaşamadım fakat ne zaman ki o lanet güç yönetimi özelliği 11.2 ile geldi o zamandan beri hoparlörün sesi azaldı ilk aldığımda böyle değildi inşallah o da düzelir… Bu prosedür en başta uygulansaydı çok daha güzel olurdu…

Yorumlar kapatıldı.