İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’u Yeniden Başlatmadan Ram Boşaltmanın Basit Yolları

Cihazınızı güncelledikten bu yana iPhone’unuzun yavaşlamış olduğunu fark ettiyseniz, RAM sorunlarınız var demektir. iPhone’unuz çöküyorsa, yanıt vermiyor veya herhangi bir ekranda donuyorsa iPhone’unuzu hızlandırmanın zamanı geldi.

iPhone’unuz yeniden başlatıldığında RAM (bellek) otomatik olarak silinir, ancak hızlandırmak ve bellek sorunlarını gidermek için iPhone’unuzu yeniden başlatmanız gerekmez. iPhone’unuz bir uygulamadayken çökerse, bu basit ipuçlarıyla normal hale getirmenize getirebilirsiniz.

Yeniden Başlatmatmadan Ram Boşaltma

Yukarıda belirtildiğim gibi iPhone’unuzu kapatıp açtığınızda hafızanız silinir. Bu sebeple iPhone’unuz çöktüğünde, yeniden başlatmanız neredeyse her zaman denediğiniz ilk yöntemdir. Bununla birlikte, iPhone’unuz yanıt vermekte yavaşsa ya da kilitleniyorsa bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Force Reebot

*Bu, iPhone 4’ten sonraki bütün iPhone’ları kapsar.
*iPhone’unu kilitli değilken güç (uyku/yandırma ) tuşuna basılı tutun.Kapat yazısı çıkınca güç tuşunu bırakın ve normal ekrana dönene kadar ana ekran tuşuan basılı tutun. Not: Uyku / Uyandırma düğmesi, daha eski bir iPhone kullanıyorsanız resimde gösterilenden farklı bir yerde olabilir.

img_0182

iPhone’unuz genelde yavaşsa bazı ayarlarınızı değiştirmeniz iyi bir fikir olabilir. Özellikle iPhone 4 veya iPhone 5 gibi daha eski bir iPhone modeliniz varsa, cihazınızın ömrünü uzatan sonraki üç ipucunu uygulayın.

Sonraki Sayfaya Geçiniz

Sayfalar: 1 2 3 4

2 Yorum

  1. Potifar Hutep Potifar Hutep 4 Aralık 2016

    Harika!

Yorumlar kapatıldı.