İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’un Depolama Alanını 60 Dolar Ödeyerek 128 GB’a Yükseltebilirsiniz

Apple halen 16 GB depolama alanında ısrarcı olurken, kullanıcıların tercihi fiyat bakımından genelde 16 GB veya 64 GB depolama alanından yana oluyor. Üstelik Apple, 16 GB iPhone 6s ile 64 GB iPhone 6s arasındaki farkı 400 TL ile tutarken, 16 GB ile 128 GB iPhone 6s arasındaki farkı 800 TL olarak tutuyor. Rakamların oldukça yüksek olması sebebi ile yüksek depolama alanını tercih etmek pekte parlak bir fikir olmuyor. Özellikle iPhone 6s ile birlikte geliştirilen kamera ve 4K video yeteneği, 16 GB ve 64 GB kullanıcılarının işini hiçte kolay kılmıyor.

Çin’in Shenzhen kentinde bunu daha uygun yolla çözüme kavuşturmuşlar. 128 GB depolama alanını yalnızca 60 dolara satıldığı bir firmada, yükseltme yalnızca dakikalar içerisinde yapılıyor ve iPhone’unuz hemen teslim ediliyor. Aslında bu yeni iş kurma hayali olanlar için kesinlikle rehber niteliğinde.

Yapılan işlem ise oldukça basit. iPhone’un içi açılıyor ve mevcut 16 veya 64 GB depolama donanımı cihazdan sökülüp 128 GB depolama donanımı cihaza lehimle monte ediliyor.

YouTube kullanıcısı BeSound üçüncü taraf depolama yükseltmesi yaptırmaya karar vermiş ve bu yükseltme sürecini kaydetmiş. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz;

Firma sınırlı sayıda cihaza müdehale ederken, günlük de sınırlı sayıda müşteri ile ilgileniyor.

Peki ya işe yarıyor mu? Evet sonuçlar kesinlikle işe yaradığını gösteriyor. Ancak resmi bir Apple desteği olmadığı için yapılan işlem sonrası cihazınız garanti dışı kalıyor.

Yine de denemeye değer gibi duruyor ancak Çin’e gitmek 128 GB iPhone almak ile eş değer bir fiyata ma lolacağı için ne yazık ki bunun sadece Çin’deki kullanıcılar açısından iyi bir hal olduğu açık. Ancak bu yöntemin zamanla yaygınlaşması mümkün.