iPhone’un Kullanılabilir Alanını Birkaç Basit Adımla 500 MB ile 2 GB Arttırabilirsiniz!

iphone-depolama-sorunu

Her zaman yaptıkları ile kullanıcılarını şaşırtan Apple’ın bu seferki bıraktığı minik bir kullanım açıklığı başınızı rahatlatacak cinsten. Eğer ki iPhone‘unuzun kullanılabilir alanı artık tükenmiş durumdaysa ve sık sık gelen kullanılabilir alan uyarı ekranı ile canınız sıkılıyorsa bunun çözümü oldukça basit!

teknik destek

Bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen ve bize de takipçilerimizden Emre Tatar Bey tarafından sunulan bu yöntem kesinlikle işe yarıyor ve bu yöntem sayesinde iPhone’unuzda en az 500 MB en fazla ise 2 GB gibi bir depolama alanı boşaltımı yapabiliyorsunuz. üstelik hiçbir verinizi silmeden. Nasıl mı sorusunun cevabını hızlıca verelim.

iPhone’un Kullanılabilir Alanını Arttırma

Öncelikle Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı menüsüne gidin ve kullanılabilir alanınız ne kadar bunu teyit edin.

Şimdi iTunes Store’a gidelim ve herhangi bir filmi açalım. Mesela başlangıç olarak kullanılabilir alanımızı 1.94 GB olarak düşünebilirsiniz. iTunes Store uygulamasının alt menüsünden Filmler seçeneğine dokunun ve gelen filmlerden herhangi birisini seçin. Filmin Bilgi başlığına gidin ve boyutuna bakın. Mesela 1.94 GB kullanılabilir alanımız vardı demiştik ya filmin en az 2.8-3 GB olması önemli.

Filmin boyutunun kullanılabilir alanımızdan en az 500-600 MB daha fazla olduğunu teyit ettikten sonra filmi kiralama seçeneğini kullanın. Merak etmeyin cebinizden hiçbir para çıkmayacak. Kısa süreli bir kontrol ve mümkün olan en büyük depolama alanı sıkıştırmasının ardından film için yeterli alanın elde edilmemesi nedeniyle iPhone’unuz sizi uyaracak. Elbetteki bu sırada siz de bedavadan kullanılabilir alanınızı arttırmış olacaksınız.

Ekrana gelecek olan hata mesajının yer aldığı diyalog ekranını kapatın ve tekrardan Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı menüsüne gidin. 1.94 GB olan kullanılabilir alanın en az 2.5-2.6 GB seviyelerine geldiğini görebilirsiniz. Bu yöntemi birkaç kez daha farklı filmler üzerinde (kullanılabilir depolama alanınızı kontrol ederek buna göre filmler seçin) deneyebilirsiniz. Her seferinde iPhone’unuzun kullanılabilir alanının arttığını görebilirsiniz.

Yöntemi ara ara tekrarlayarak iPhone’unuzun kullanılabilir alanını arttırabilirsiniz. Yöntemin tüm iOS cihazlarda (iPhone ve iPod touch için de) geçerli olduğunu belirtelim.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Şimdi denedim. Kullanabilir alan 2,13 gb den 3,64 gb yükseldi. Iphone da imkansız yoktur. Bir Türk’ün eline geçemeyen iPhone vardır. 🙂

Comments are closed.