Şimdi yükleniyor

iPhone’un yavaşladığı nasıl öğrenilir?

iPhone’un yavaşladığı nasıl öğrenilir2

iPhone’un yavaşladığı nasıl öğrenilir?

Son Güncelleme tarihi 16 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

iPhone’un yavaşladığı nasıl öğrenilir? Bu yazımızda bunu sizlere anlatacağız. Sizlerde artık İphone telefonlarınızın tam anlamı ile yüksek performans ile çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

teknik destek

Daha önce ortaya atılan iPhone bataryası  yıpranınca yavaşlar iddiaları gelmişti. İphone bu konuda bir açıklama  yaptı ve olayın doğru olduğunu söyledi. Apple yıpranan bataryalar akımı doğru ve stabil şekilde iletmez. Bu yüzden de iPhone’lar yüksek performans ile çalışmazlar. Apple bu hatanın farkına vardı ve kullanıcılarından özür diledi. Ayrıca batarya fiyatlarında da ciddi bir indirime giderek 129 TL bir ücret belirledi. Apple Store da yer alan Lirum Info Lite uygulaması ile saniyeler iPhone yavaş mı çalışıyor yoksa normal mi çalışıyor.

iPhone’un yavaşladığı nasıl öğrenilir?

Açık olan tüm uygulamaları kapatın. Hemen App Store‘da ücretsiz olarak yer alan Lirum Info Lite isimli uygulamayı iPhone’unuza indirin.

iPhone’un-yavaşladığı-nasıl-öğrenilir iPhone’un yavaşladığı nasıl öğrenilir?

Programı açtıktan sonra CPU bölümünü göreceksiniz. Burada “CPU Actual Clock” ve “CPU Maximum Clock” bilgileri yer alıyor. Telefonunuzun maksimum kaç GHz ile çalıştığını CPU Maximum Clock alanında göreceksiniz.

CPU Actual Clock ise iPhone’un CPU’nun ne kadarını kullandığını gösterir. Bu uygulamaya Apple Store da bulabilir ve indirebilirsiniz.  Tamamen ücretsizdir telefonunuzun yavaşladığını düşündüğünüzde ya da belli aralıklarla alan Lirum Info Lite uygulamasını açarak öğrenebilirsiniz.

teknik destek