İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone’unuzu Mikroskoba Dönüştürün

iPhone’unuzun kamerasını fotoğrafını çekeceğiniz nesneye çok yaklaştırırsanız odaklanma yeteneğini kaybeder. Ancak Blips adlı lens ile iPhone objektifiniz mikroskoba dönüşebilir.

Blips lensler ilk önce Mayıs ayında Kickstarter’a proje olarak gönderilmişti. Lens finansman hedefini aştıktan sonra artık satın alınabilir durumda. Blips için mikroskopi konusunda dünyanın en ince objektifleri olduğu iddia ediliyorlar ve neredeyse herhangi bir akıllı telefon veya tabletle uyumlu.

Blips kiti, birkaç kompozit malzeme katmanından oluşan iki lens (mikro ve makro) ile birlikte geliyor. iPhone’unuza bir etiket gibi uygulamanıza rağmen lens elektrostatik kuvvetler kullandığından tutkalın fotoğraf makinenize yapışması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Blips ultra ince ve uygulanması kolaydır. Blips makro objektifi 1 / 7,000 inçlik detaylara odaklanabilirken, mikro mercek yaklaşık 1/20 inç odaklanabiliyor. Küçük cisimlerin ayrıntılı fotoğraflarını çekmek için, böcekler, çiçekler ve elyaflar gibi yakın çekimler için idealler.

Blips ile çekilen fotoğraflar

Blips seti 29.90 dolarla başlayan fiyatla satılacak. Şimdi ön sipariş için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Dünya çapındaki nakliyelerin önümüzdeki ay başlaması planlanıyor.