iPhone’unuzun Arabanızı Nereye Park Ettiğinizi Size Hatırlatmasını İster misiniz?

ios-10-park-takip

iOS 10’la adeta kullanılabilirlik tavan yapmış durumda. Apple’ın yeni mobil işletim sürümü ile arayüzsel yenilikler dışında pek çok detaya odaklandığı aşikar durumda. Bu durum kimi kullanıcı için hoş karşılansada kimi kullanıcı için pek de iyi değil ama genel olarak memnun edici bir durumun söz konusu olduğunu belirtelim.

teknik destek

Çoğu zaman aracımızı nereye park ettiğinizi unutabiliyor veya kalabalığa yenik düşüp aracımızı nereye bıraktığımızı o an için farkedemiyoruz. iOS 10’la artık bundan kurtulmak mümkün. Apple iOS 10 Harita uygulamasını kullanarak aracınızı nereye park ettiğinizi o an için tespit ediyor ve haritaya işaretleme yaparak size nereye park ettiğinizi söylüyor. Yani artık bu korkunuzdan kurtulmanız mümkün.

Bu özelliği kullanabilmek için aracınızın Bluetooth bağlantı veya CarPlay özelliğini destekliyor olması lazım. Bu özelliği nasıl kullanacağınız kısmı ise oldukça basit.

Adım 1: Öncelikle Ayarlar > Harita menüsüne gidin. Ekranınızı biraz aşağıya kaydırın ve Arabanız başlığı altında yer alan Park Edilen Konumu Göster seçeneğini etkinleştirin.

Adım 2: Aracınızda muhtemelen CarPlay yoktur (Türkiye şartlarında olmadığını düşünüyoruz) ama Bluetooth bağlantısı vardır. Cihazınızı aracınıza Bluetooth ile bağlayın.

Adım 3: Başarılı bir Bluetooth bağlantısından sonra cihazınızın Bluetooth’unu kesinlikle kapatmayın.

Adım 4: Şimdi güvenle yola çıkabilirsiniz. Evet aracınızı herhangi bir yere park edin. iOS 10 sayesinde iPhone’unuz hemen aracınızın yerini haritadan %99 doğruluk payı ile konumlandıracak ve aracınızdan uzaklaştığınızda kilit ekranınıza bir uyarı gelecektir.

Adım 5: Aracınızı nereye park ettiğinizi hatırlamak için ise Harita uygulamasını açmanız yeterli. Ekranın aşağı kısmında “Park Edilmiş Araba” seçeneğini göreceksinizdir. Bu seçenepe dokunarak arabanızı nereye park ettiğinizi  harita üzerinden görebilirsiniz.

Evet hepsi bu kadar!

müşteri hizmetleri