Şimdi yükleniyor

İptal olan hatta WhatsApp kullanımı

İptal olan hatta WhatsApp kullanımı

İptal olan hatta WhatsApp kullanımı

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

İptal olan telefon numarasında Whatsapp kullanımı devam eder mi? Kapatılan hatta Whatsapp kullanımı devam eder. Lakin bir şartı var.

Günümüzde birçok mesajlaşma platformları var. Bu platformların bazıları ücretli bazıları ise internet bağlantısı ile ücretsiz kullanılabiliyor. Ancak bildiğiniz gibi günümüzde çok sık kullanılan mesajlaşma platformlarından bir tanesi de Whatsapp’tır. Whatsapp günümüzde yaklaşık 1 milyar kişi tarafından aktif olarak kullanılmakta. Aynı zamanda, Whatsapp neredeyse her geçen gün özelliklerine özellik katarak uygulamayı güncel tutuyor. Bu durum Whatsapp kullanılma oranını sürekli arttırıyor.

Gelişen teknoloji ile hayatımız daha konforlu hale getirilmeye çalışılıyor ve öylede oluyor. Ancak bu gelişen teknolojilerin yararı olduğu kadar zararı da var. Örneğin istenmeyen mesajlar veya aramalar insanları kötü yönde etkileyebiliyor. Whatsapp uygulamasının da bir kötü yanı bulunuyor. Buda bir numaranın iptal edilmiş olmasına rağmen, Whatsapp uygulamasının indirilen telefonda kullanılıyor olabilmesidir. Bu durum kişiye göre avantajda sağlıyor olabilir.

Whatsapp grup davetiyesi nedir yazımıza bakmak istermez misiniz?

iptal-olan-hatta-WhatsApp-kullanimi-2 İptal olan hatta WhatsApp kullanımı

Kapalı hatta WhatsApp kullanımı

Kapalı hatta WhatsApp kullanımı

Kapatılan numarada Whatsapp kullanımı için tek şart daha önce uygulamanın doğrulandığı telefondan Whatsapp’ ın silinmemesi. Eğer telefon numarası daha sonra açılmayacaksa eski doğrulama ile hesabın kullanımı devam eder.

Bazıları hattını kapatıyor ama uygulamayı kaldırmadan Whatsapp’ ı kullanmaya devam ediyor. Hatta yeni bir telefon numarası alıp onuda aynı telefon üzerinden kullanmaya çalışıyor. Bu durum genelde bazı kişiler pazarlamada ve bazılarının da dolandırıcılık için kullandığını görmekteyiz.

Hiç şunla karşılaştınız mı Whatsapp destek hattımıza mesaj atarak iletişime geçiniz diye yazarlar ama arama yapılamaz sadece mesaj atabilirsiniz. Bu gibi olan iletişim durumlarına dikkat ediniz. Bazen başkası adına doğrulamadan geçmiş ve hat kapalı oluyor.

İptal olan hatta WhatsApp kullanılabilir mi?

İptal olan numaradan Whatsapp üzerinden mesaj gelmesi gibi durumlar can sıkabiliyor. İptal edilen numaralardan mesaj alma gibi durumlar maalesef söz konusudur. Bu durum kişileri rahatsız etmektedir. Ancak buna henüz bir çözüm bulunamadı. Bir numara iptal edilse bile, Whatsapp uygulamasından hesap silinmeden ve kaldırılmadan önce kullanıma devam edilebiliyor. Yani bir numara ile Whatsapp uygulamasına giriş yaparsanız ve hesabınızı silmek isterseniz mutlaka kaldırmadan önce silme işlemini yapmalısınız.

Doğrulaması yapılmış cep telefondan uygulama silinirse doğal olarak kod gelmeyeceğinden artık kullanımı söz konusu olmayacak.

teknik destek

2 yorum

comments user
Yıldırım bölek

Hat iptal edilmiş 1 buçuk sene aktif değildi bu şekilde watsap kullanılabilir doğru düzgün bi cevap bekliyorum kapalı hat değil IPTAL edilmiş hat diyorum 1 buçuk sene kullanılmadığı halde watsap nasıl kullaniliyor

    comments user
    Müşteri hizmetleri

    WhatsApp’ ta en son doğrulama yapıldığı uygulama kaldırılmadığı sürece Whatsapp kullanımı devam edebilir. Telefon numarası bir doğrulama aracıdır ve bir kez işlem yapılması yeterli.

Yorumlar kapalı.