Şimdi yükleniyor

IPTV kullanmak yasal mı?

IP TV kullanmak yasal mı?

IPTV kullanmak yasal mı?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

IPTV kullanımı yasal mı veya ip tv kullanmak yasal mı diye merak edenlerin sorusu bu yazıda cevaplanacak. IP TV yasal mı yasak mı?

IP TV, internet kullanılarak hazır bir platforma bağlanılarak canlı tv, canlı maç izleme, dizileri ve filmleri izleyebileceğiniz ücretli bir hizmet. Uzun yıllardır bilinen ama pek kullanılan bir sistem değildi. Ama son 4-5 yıldır maç ve hazır sinema yayınları ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Yazımızda ip tv cihazı kullanma yasal mı, cezası var mı ve genel uyarı ile karşılaşacaksınız.

IPTV yasal mı?

IP TV ücretli olarak yayın yapmakta. Legal ve ilegal olarak ikiye ayrılıyor. Legal dediğimiz örnek Digiturk gibi yayıncı firmaların hizmeti. İlegal olanlar ise çoğunlukla yurtdışından hizmet verilmekte. Türkiye kullanıcılarına yurt dışında yaşayan Türkler tarafından satışı yapılmakta.

IPTV satış siteleri ödeme kanalı anlaşmalı ödeme noktaları üzerinden işlem yapmakta. Mevcut kurdukları sitelerde satın al ile devam ettiğinizde farklı bir siteye sizi yönlendirirler ve oradan satın alırsınız. www.applefoni.com

screenshot.294-2 IPTV kullanmak yasal mı?
IPTV kullanmak yasal mı?

IPTV cezası var mı?

İlegal satış yapılan yayınlar için satan kişiye ceza geldiği gibi kullanıcısına da gelebiliyor. Şu an yurt dışı üzerinden yapılan işlemlerde Türkiye’ de pek yaptırım olmuyor.

Yasal olan IP TV kullanımı anlaşmalı yayıncılardan satın alınan paket veya iptv aboneliği ile yapılmakta. Maç yayınlarını ve çok sayıda sinema kanalına bu paketlerden ulaşabiliyorsunuz.

İlegal iptv yayınlarının çoğundan donma görülmekte. Bazılarında az sorun olurken bazılarında ise sinirleri gevşetebiliyor.

Uyarı: Bazı satıcılar satın alana kadar hizmet veriyor. Sonrasında mesajlara cevap vermeyebiliyor. Bu gibi durumlarda paranızı sokağa atmış gibi oluyorsunuz. Hele birde 3 aylık, 12 aylık veya 6 aylık gibi iptv satın alımı yaptıysanız.

teknik destek