Isınan 2018 MacBook Probleminde Yeni Gelişme!

Isınan 2018 MacBook Probleminde Yeni Gelişme!

Apple’ın geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu 2018 MacBook modelleri ile ilgili ısınma ve düşük performans sorununu sizlere aktarmıştık. i9 Intel işlemci bulunan modelin sıcaklıktan kaynaklı performans sorunları yaşadığı biliniyor, konu ile ilgili Intel tarafından ilginç bir hamle geldi.

teknik destek <

İşlemci hızlarının düşmesine sebep olan ısınma problemi ile ilgili iddialar tasarım yönüne vurgu yapıyordu. Ortaya atılan iddialara göre tasarımdan ödün vermemek için soğutma sisteminde gerekli geliştirmelerin yapılmadığı söyleniyor. Konu ile ilgili yeni bir iddia gündeme oturdu.

Intel Power Bağlantısı Kalktı

Isınan 2018 MacBook Probleminde Yeni Gelişme!

Bu defa Intel Power servisi için ile ilgili bir gelişme oldu. Intel’in resmi web sitesi üzerinden indirme linklerinin kaldırıldığı görüldü. Bu durumun ne ifade ettiğini anlamak için Intel Power’ın ne olduğunu açıklamamız gerekiyor.

Bu uygulama sayesinde işlemcilerin CPU sıcaklıkları ve saat hızları görülüyor. Isınma problemi yaşandığında, videoyu hazırlayan YouTuber da bu uygulama üzerinden verileri aktarmıştı. Ücretsiz olan bu programın linkinin kaldırıldığını görebiliyoruz.

Konu ile ilgili Intel tarafından bir açıklama yapılmadı. 9to5Mac kaynaklı habere göre uygulamanın kalkmasından sonra resmi bir açıklama gelmedi. Uygulama ile ilgili bir düzenleme yapıldığını düşünebiliriz.

müşteri hizmetleri