İtalyan Giyim Şirketi “Steve Jobs” İsmini Kullanmak için Apple ile Olan Hukuk Mücadelesini Kazandı!

Steve Jobs Giyim Şirketi

Bir İtalyan giyim firması, isim olarak Steve Jobs’ı kullanma hakkını kazanmayı başardı. Şirket, Apple ile uzun süren hukuk mücadelesinin ardından, teknoloji dünyasının efsanevi ismini ürünlerinde rahatlıkla kullanabilecek.

teknik destek

Apple’ın Steve Jobs ismini markalaştırmadığını keşfeden Vincenzo ve Giacomo Barbato kardeşler, 2012 yılında yeni şirketleri için bu ismi kullanmaya karar verdiler. Marka logosu olarak Apple’ın kendi logosunun yapısına benzeyen bir logo hazırlattılar. Logo da büyük bir J harfi yer alıyor. J harfini elmaya benzetmek için üst kısmında bir yaprak parçası ve sağ tarafında bir ısırık mevcut.

Doğal olarak Apple, Jobs’ın adını ve logosuna benzer bir simgesinin kullanılmasını önlemek için çifte dava açtı. Dava, kötü bir fikir olarak görülen logo üzerine yoğunlaştı. Ülkenin patent ofisi, J harfinin yenilebilir bir meyve olmadığı ve eksik olan parçasının bir ısırık olarak algılayamadığını belirterek Apple’a katılmadı. Böylece Apple davayı kaybetmiş oldu.

Steve Jobs Kot Pantolon

Steve Jobs giyim şirketi, şu anda tişört, kot pantolon ve diğer giyim eşyaları ve aksesuarları üzerine üretim yapıyor ancak kardeşler, marka adı altında elektronik cihazlar üretmeyi planladıklarını söylüyorlar.

müşteri hizmetleri