İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iTunes 12.4 Güncellemesi ile iTunes Kullanımı Kolaylaşıyor

Şubat ayında iTunes başkanı Eddy Cue, iTunes’un yeni sürümünün OS X 10.11.4 ile birlikte kullanıma sunulacağını söylemişti. Cue, bu yeni sürümün Apple müzik kullanımı kolaylaştıran basit bir tasarıma sahip olacağını belirtmişti.

Bu güncelleme biraz gecikti ve OS X 10.11.4 ile birlikte gelmedi. Fakat bir kaynak iTunes 12.4 güncellemesinin ekran görüntülerini MacRumors ile paylaştı.

iTunes 12.4 güncellemesi ile iTunes’da köklü değişiklikler geliyor diyebiliriz. Yeniden tasarlanmış medya seçicinin mevcut navigasyon simgeleri değişerek, Müzik, TV şovları, filmler ve diğer içeriğin arasında geçiş yapmak için kullanılabilecek. Menü özelleştirilebilir hale getirilerek kullanılmayan iTunes bölümlerinin gizleyebilme özelliği getirilmiş. Artık ileri ve geri düğmeleri farklı bölümler arasında gezinmek için kullanılabiliyor.

iTunes’un 2 yıl kadar önceki sürümlerinde bulunan sabit kenar çubuğu geri gelmiş görünüyor. Kenar çubuğu sayesinde iTunes medya kütüphanesinin farklı kısımlarına erişerek belirli şarkıları veya albümleri bulmak kolaylaşacak. Kenar çubuğu, menü çubuğu gib istenen içeriği göstermek için düzenlenebilecek. Ayrıca şarkılar kenar çubuğuna sürüklenerek istenen çalma listesine bırakılabilecek.Açıkcası ben şu anki iTunes tasarımında aradığım bir şeyi bulmak için oldukça zorlanıyordum.iTunes 12.4, daha basit, özelleştirebilir ve aradığımızı kolayca bulabileceğimiz bir dizayn ile geliyor. Hangi şarkının çaldığını ve sıradaki şarkıyı görmek artık daha kolay olacak. Çünkü tasarım değişiklikleri ile oynatıcı daha belirgin hale geliyor.
Apple iTunes 12.4’nün ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Kaynaklar en geç Mayıs ayının sonu yada Haziran aynın başında iTunes 12.4’ün indirilebilir olacağını belirtiyorlar

2 Yorum

  1. cengix beyazgul cengix beyazgul 8 Mayıs 2016

    nasıl yapılır

    • İlker Çiftçi İlker Çiftçi 8 Mayıs 2016

      Haberin son paragrafını okuyun

Yorumlar kapatıldı.