iTunes 12.6 Güncellemesi Yayınlandı! iOS 10.3 ise Çok Yakında Yayınlanıyor!

iTunes 12.6

Apple dün, bir dizi yeni ürününü duyurmasının ardından Mac için iTunes uygulamasının bir sonraki büyük güncellemesi olan  iTunes 12.6’yı bugün yayınladı.

teknik destek

iTunes 12.6 güncellemesi, iTunes kullanıcılarının iOS 10.3 veya tvOS 10.2 ile birlikte tüm cihazlarda iTunes’den film kiralayarak izlemesine olanak tanıyan “Bir kere kiralayın, istediğiniz her yerde seyredin” özelliğini sunuyor.

Bu güncellemeden önce, bir iTunes filmi yalnızca bir seferde tek bir cihazda mevcut oluyordu. Bir Mac’de kiralanan film, bir iPhone, iPad veya iPod’a USB kullanarak transfer edildiğinde, film Mac’e geri dönülüne kadar bir iTunes kitaplığından erişilebilir olmuyordu.

Yani, bir iOS cihazında veya bir Apple TV’de kiralanan bir film daha önce başka cihazlarda izlenemiyordu ve cihazlar arasında aktarılamıyordu.

Apple’ın paylaştığı iTunes 12.6 sürüm notlarına bakılırsa, yeni iTunes güncellemesinin bu özelliğe uyum sağlaması adına çok yakın gelecekte iOS 10.3 ve tvOS 10.2 güncellemeleri yayınlanacak. Ayrıca Apple’ın diğer sürüm notlarına göre, güncelleme küçük uygulama ve performans iyileştirmelerini de içeriyor.

iTunes 12.6 güncellemesini Mac App Store üzerinden hemen şimdi indirebilirsiniz.

müşteri hizmetleri