İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iTunes 53 Hatası Apple’ın Başını Ağrıtmaya Devam Ediyor

Şubat ayında yetkisiz kişiler tarafından orjinal olmayan ekran ve parmak izi okuyucu değişimi nedeniyle iOS cihazlarda iTunes 53 hatası ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu hatayı alan cihazlar kullanılmaz hale gelmiş ve bu sorun mahkemeye kadar taşınmıştı.

teknik destek

PCVA hukuk şirketi bu sorun nedeniyle mağdur olan kullanıcılar için dava sürecini başlatmıştı. Apple, ilk başta bunun bilinçli olarak getirilmiş bir önlem olduğunu açıklamıştı. Fakat tepkiler artınca iOS 9.2.1 güncellemesini yayınlayarak sorunu ortadan kaldırmıştı. Apple, bununla da yetinmeyip bu hata nedeniyle cihaz değişimi yada tamiri için ücret ödeyen müşterilere paralarını iade edeceğini belirtmişti.

Apple, bu sebeple davanın iptal edilmesi gerektiğini belirtiyor. Fakat kullanıcılar Apple’ın ücretleri geri ödeme programına uygun hareket etmediğini, Nisan ayında sorundan etkilenen müşterileri bilgilendirme amacıyla sitesinde yayınladığı duyurunun yeterli olmadığını belirterek mahkemenin devam etmesini istiyorlar.

Davacılar ayrıca Apple ile iletişime geçen mağdurların şirketle bu konuda iletişime geçmekte sorun yaşadıklarını belirtiyorlar.

Bazı hukuk firmaları Apple’a açtıkları davadan vazgeçerken PCVA davaya devam edeceğini belirtti. Taraflar 16 Haziranda tekrar karşı karşıya gelecekler.

müşteri hizmetleri