iTunes 53 Hatası İçin Apple’a Dava Açıldı

image

Eğer iPhone yada iPad cihazınız iTunes 53 hatası nedeniyle kullanılamaz hale geldiyse bu davanın sonucunu bekleyin.

teknik destek <

Seattle merkezli hukuk firması Pfau Cochran Vertetis Amala (PCVA) bugün Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde Apple’a iTunes 53 hatası için bugün dava açtı. açılmıştı. Bir kaç gün önce bu firmanın kullanıcıları mağdur ettiği gerekçesiyle dava açacağını yazmıştık.

Apple, yetkisiz eller tarafından Touch ID ve LCD ekrana müdahele edilen bazı iOS 9 yüklü iPhone ve iPadler için bir güvenlik önlemi aldı. Dava açan firma bunu Apple’ın insanları kendisinin yüksek maliyetli yedek parçalarına mahrum kılma olarak görüyor.

 

 İlginizi Çekebilir: iPhone’ları Kullanılamaz Hale Getiren iTunes 53 Hata Kodu ile İlgili Tüm Bilinmesi Gerekenler

 

Apple’ın iOS 9‘a kadar tamir edilerek kullanılabilen cihazların iOS 9 dan sonra neden güncelleme ile kullanılamaz hale getirdiğini sorgulayan firma, Apple’ın bu konuda kullanıcılara uyarılarda bulunması gerektiğini de iddia ediyor.

PVCA,5 milyon dolar tazminat  talep ettiği dava sonucunda iPhone’ların Touch ID lerinin tamirciler tarafından tamir edilebilmesinin de önünü açmayı da amaçlıyor. Yani iTunes 53 hatasını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Umarız dava sonucunda iTunes 53 hatası yüzünden cihazı kullanılamaz hale gelen kullanıcılar için olumlu bir sonuç çıkar.

müşteri hizmetleri