İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iTunes Güncellemesi ile Müzik Arşivlerinin Silinmesi Sorunu Çözülecek

Apple uzun süredir iTunes dan silinen müzik arşivleri sorununu kabul etmiyordu. Artık bu durumun farkında olduğunu itiraf etti ve yeni bir iTunes güncellemesi ile sorunu çözeceğini bildirdi.

Forumlarda, sosyal medyada ve Apple müşteri hizmetleri telefonlarında oldukça çok dile getirilen bu sorun iTunes kullanıcılarını bıktırmış durumda. Müzik arşivlerinin sürekli silindiğine dair bizde zaman zaman geri bildirimler alıyoruz. Sorunun iTunes kaynaklı olduğu söylesek de Apple cephesinde soruna sessiz kalınması can sıkıcı bir durumdu.

Apple sözcüsü iTunes sorunundan az sayıda kullanıcının etkilendiğini söyleyerek resmen sorunu kabul etti. Sözcü; çok az sayıda kullanıcının bilgisayarından kayıtlı müzik dosyalarının izinleri olmadan silindiğini bildirdi. Sözcü ayrıca sorunun neden kaynaklandığının belirlenmesine odaklandıklarını çünkü bu konuda ciddi raporlar aldıklarını söyledi.

image

iTunes veya Apple Müzik aboneliğinin bir kullanıcının bilgisayarından müzik silmesi açıkça Apple için kötü haber. Yakında yayınlanacak iTunes güncellemesi ile sorun muhtemelen çözülecek. Fakat tavsiyemiz iTunes da olan müzik arşivlerinin yedeğini almanızdır. Çünkü giden müzikleriniz geri gelmeyecek.