Şimdi yükleniyor

İzinsiz Kripto Para Madenciliği Yapmak Chrome’da Nasıl Engellenir?

İzinsiz Kripto Para Madenciliği21

İzinsiz Kripto Para Madenciliği Yapmak Chrome’da Nasıl Engellenir?

Son Güncelleme tarihi 24 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

İzinsiz Kripto Para Madenciliği hem bilgisayarlarımızı hem de güç kaynaklarımızı tehdit edecek duruma geldi. Hatta bilgisayarlarınız çoktan kripto para madenciliği yapılabilmesi için korsanların algoritma çözme makinesi haline gelmiş olabilir. Aslında hiçbir bilgisayar bu konuda tam olarak güvende değildir.

teknik destek

Chrome’da Kripto Para Madenciliği Yapmak

Bilgisayar sisteminizi Chrome üzerinden gerçekleştirilen izinsiz kripto para madenciliğinden korumak istiyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz iki tane yol vardır.İzinsiz Kripto Para Madenciliği  Bu yollar şu şekildedir:

-No Coin Eklentisi

Bir tarayıcı eklentisi olan No Coin, Coinhive yapısında olan kripto para madencilerini engelleyen bir tarayıcı uzantısıdır. Bilgisayarlarınız bu tarz durumlardan korumak istiyorsanız çok iyi bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

MIT lisanslı olarak sunulan eklenti açık kaynaklıdır. Chrome için eklediğiniz zaman web sitenizde yer alan kripto para için oluşturulmuş lan Javascript kodlarını algılayarak tarayıcınızın bu bilgilere erişimini doldurur.

zinsiz-Kripto-Para-Madenciliği-1 İzinsiz Kripto Para Madenciliği Yapmak Chrome’da Nasıl Engellenir?

-MinerBlock Eklentisi

İzinsiz kripto para madenciliğini engelleyebilmeniz için kullanabileceğiniz eklentilerden birisi de; MinerBlock eklentisidir. Bu eklentide madencilerin önüne geçilebilmek için iki farklı yöntem sunuluyor.

İlk yöntemlerden birisi; Javascript isteklerini ve kodlarını kara listeye alarak engellemeye dayanmaktadır. Diğer yöntem ise; sayfalarda yer alan komut dizilerinde potansiyel madencilik kodu olanları tespit etmek ve bu kodları hemen sonlandırmaya dayanmaktadır. Bu yöntem sayesinde izinsiz giriş işlemleri için Proxy kullanan hackerların önüne geçilmesini sağlıyor

teknik destek