İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jailbreak iOS 10 Bekleyenlere iOS 10.2 Uyarısı!

Şu anki durum ele alındığı zaman Jailbreak iOS 10 için sonsuza kadar beklenecek gibi duruyor. Ancak hackerların bunu mümkün hale getirmek için gerçek anlamda çalışmalar yapıyorlar ve bu göz önüne alındığında er ya da geç Jailbreak iOS 10 ile buluşma gerçekleşecek gibi duruyor.

Apple’ın şu anda testlerini yaptığı ve en son altıncı beta sürümünü yayınladığı iOS 10.2 ile ilgili birkaç açıklama yapan Luca Todesco pekte istenilen düzeyde bir yaklaşım göstermeyip, işlerin giderek zorlaştığını vurguluyor. Apple iOS 10.2’de iPhone veya iPad için Jailbreak işlemini gerçek anlamda önleyecek adımlar atıyor. iOS 10’da keşfedilen ve kullanılan pek çok güvenlik açığının iOS 10.2 ile giderildiğini belirten Luca Todesco, kullanıcıların iOS 10.2’ye geçiş yapmamaları için uyardı.

Henüz iOS 10.2 yayınlanmış durumda değil. Ancak çok yakın zamanda yayınlanacağı bir gerçek ve bu sürümün yayınlanmasından sonra, güncellemenin yayınlanmasından sonraki 3-4 haftalık sürecin ardından Apple’ın iOS 10.2’den önceki iOS 10 sürümlerine geçişi kapatacağı malumunuz. O sebeple Jailbreak iOS 10 bekleyenlerdenseniz şimdiden önleminizi almanızı ve Luca Todesco’nun uyarısına kulak vermenizi öneririz.

Jailbreak iOS 10 için Son Durum Ne?

PanGu ekibi ufak bir Jailbreak iOS 10 demosunu Temmuz ayında Şangay’da düzenlenen Mobil Güvenlik Konferansı’nda göstermişlerdi. Bu zaman iOS 10’un beta zamanıydı. Apple’ın iOS 10’u piyasaya sürmesinden bu yana ekip sessiz kalmış durumda.

Todesco’da benzer şekilde ve her zaman yaptığı gibi birkaç iOS 10 sürümü için demo Jailbreak görüntülerini paylaştı ama herhangi bir aktif girişkenlik göstermedi.

Özetle aslında Jailbreak iOS 10’a çok yakın olduğumuz açık ama hangi topluluğun veya hackerın bunu ne zaman sunacağı belirsiz. O yüzden şu zamanda çıkacak demek şimdilik imkansız gibi duruyor.