Jailbreak iOS 10 İstemeniz için 8 Neden!

ios-10-jailbreak

iOS 10’un yayınlanmasının üstünde yaklaşık üç hafta geçmiş durumda ve daha hale yeni gelen harika özelliklerin tadını çıkarmakla uğraşıyoruz. Yenilenen Kilit Ekranı, iMessage geliştirmeleri, Uyandırmak için Kaldırın özelliği ve daha nicesi…

teknik destek

iOS her yenilendiğinde daha gelişmiş ve en iyi işletim sistemi edasını çok iyi bürünüyor. İlk bakışta Jailbreak pek de ilgi çekici durmuyor. Ama yine de iOS 10 için Jailbreak’in gerekli olduğu gerçeğini görmemezlikten gelmek imkansız.

Bu yazımızda da iOS 10 Jailbreak istemeniz için 8 nedeni bir araya getirdik.

1) Uygulama Geliştirmeleri

Jailbreak’in en iyi yanından birisi de yerleşik ve üçüncü taraf uygulamalara yeni işlevler ekleyebilmeniz ve kısıtlamalardan kurtulmanız. Mesela Pokemon GO için eşsiz hileleri Jailbreak ile rahatça kullanabiliyorsunuz. Snapchat’i Jailbreak sayesinde daha özelleştirilebilir hale getiriyor, videolarınızı kesebiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz gibi gibi.

2) Dosya Yöneticisi

iOS 10’a kadar gelmiş olsak da iOS’un kapalı ekosistemi yüzünden halen daha dosya yöneticisi ortalıkta yok. Apple henüz bu yönde bir atılım yapmış değil ama Jailbreak yardımıyla iOS cihazınıza eşsiz dosya yöneticisini getirebiliyorsunuz.

Mesela iFile ile sistem dosyaları ve klasörlerini görüntüleyebiliyor, iPhone’unuz ile tüm bunları düzenleyebilmeniz için yetki bulabiliyorsunuz.

3) Temalar

iOS’u daha kişisel hale getirmek, renklerde değişiklikler yapmak imkansız durumda. Jailbreak ile değil renklerde değişiklik yapmak iOS cihazınızı baştan aşağı değiştirebiliyor, tema giydirmesi yapabiliyorsunuz.

4) Eski iPhone’unuza Yeni iPhone Özelliklerini Taşıyın

Apple’ın koz olarak elinde tuttuğu ve donanımsal eksiklikler nedeniyle eski cihazlara gelmeyen özellikleri, cihazınız ne kadar eski olsa da Jailbreak ile taşıyabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, Uyandırmak için Kaldırın özelliğini gösterebiliriz. Apple bu özelliği iOS 10 ile en yeni iPhone’larına münhasır kıldı pek çok eski iPhone’da kullanılamıyor. Ama Jailbreak ile bu engeli aşmanız mümkün.

5) Uygulamalara ve Klasörlere Erişimi Engelleme

iPhone’unuz yanlış ellere düşse de Jailbreak ile uygulamalara ve klasörlere erişimi engelleyecek tweaklerle güç elde edebilirsiniz. Touch ID veya parola ile erişimi daha zor ve güvenilir hale getirebilirsiniz.

6) Sistem Yazı Tipini Kişiselleştirin

BytaFont 2 gibi tweakler ile uygulamalar, Kilit Ekranı ve daha fazla alanda yazı tipini kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

7) Emulator

Çocukluk zamanlarınızdaki gibi klasik Sega veya Gamboy oyun oynama deneyimini yaşamak ister misiniz? Üstelik iOS cihazınız ile. Evet Jailbreak ile bu da mümkün 🙂

8) Varsayılan Uygulamaları Değiştirin

iOS’un en büyük sınırlamalarından birisi de budur. Varsayılan uygulamaları değiştirmek mümkün değildir. Mesaj yazacağınız zaman üçüncü taraf, alternatif bir uygulamaya sahip olsanızda ne yazık ki doğrudan yerleşik Mesajlar uygulamasına gidersiniz. Ancak Jailbreak ile Mesajlar uygulaması yerine başka Mesaj uygulamasını varsayılan olarak atama şansınız mevcut.

Elbetteki bu 8 madde dışında daha fazlası, Jailbreak ile eksiksiz bir şekilde mümkün! iOS 10 için Jailbreak adına henüz yeni bir gelişme yok ki Jailbreak topluluklarının aksine Apple’ın maskeleme güncellemeri söz konusu.

Biz her zaman olduğu gibi, iOS 10 için Jailbreak adına gelişmeleri yine paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

müşteri hizmetleri

Comments are closed.