İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jailbreak Kullanıcıları Dikkat! iOS 9.3.4 PanGu Jailbreak’i Öldürüyor

Apple birkaç saat önce iOS 9 için muhtemelen son güncelleme olacak olan iOS 9.3.4’ü yayınladı. Son derece önem arz eden bu kritik güncellemenin sıradan iOS kullanıcısı için etkisi elbetteki önemli ama PanGu iOS 9.3.3 Jailbreak kullanıcıları için etkisi tartışılmalı durumda.

[irp posts=”9451″ name=”iOS 9.3.4 Güncellemesi Yayınlandı: Önemli Güvenlik Güncelleştirmesi”]

iOS 9.3.4 PanGu Jailbreak’i Öldürüyor

Görünüşe göre iOS 9.3.4 güncellemesi PanGu ekibinin iOS 9.3.3 Jailbreak araçlarında kullandıkları tüm açıkları yamalıyor yani kapatıyor ve doğal olarak PanGu ekibinin güncel Jailbreak aracı bir anda kullanılamaz hale geliyor. Yani şunu diyebiliriz ki iOS 9.3.4 sürümü kesinlikle PanGu Jailbreak ile uyumlu değil.

Jailbreak yeteneklerini kullanmaya devam etmek istiyorsanız kesinlikle iOS 9.3.4 güncellemesinden kaçınmalısınız. Eğer ki herhangi bir şeyden korkuyorsanız da iOS 9.3.4 güncellemesini yapmanızı ve Apple’ın iOS 9.3.3’e geri dönüşleri kapatmadan hemen önce yazılımınızı düşürmenizi öneriyoruz.

Apple şu anda iOS 9.3.3’e geri dönüşlere izin veriyor. Bu yüzden iPhone, iPad ya da iPod touch kullanıcıları iOS 9.3.4’e geçiş yapıp geri yazılımlarını düşürebiliyorlar. iOS 9.3.4 güncellemesini zaten kullanıyorsanız yazılımınızı iTunes’i kullanarak iOS 9.3.3’e düşürebilirsiniz.

iOS 9.3.4 güncellemesine ait güvenlik içeriği yakında paylaşılacaktır. Böylece PanGu iOS 9.3.3 Jailbreak’te kullanılan güvenlik açıklarının ne şekilde kapatıldığıda net bir şekilde görülebilecektir.