Jailbreakli Cihazlarda Jailbreaki Kaybetmeden Sıfırlama Yapabilirsiniz (iOS 9.1 Dahil)

Semi-Restore iOS 9.1

Yaklaşık 8 aydır Jailbreak bekleyişi devam ediyor. Telefonu jailbreaksiz olanlar iyice sabırsızlanırken jailbreakli cihaz kullananlar da adeta diken üstündeler. Çünkü cihazlarında bir kilitlenme durumunda mecburen iOS son sürümü yüklemek zorunda kalacaklar. Dolayısıyla jailbreaki kaybedecekler. Bu durumda olanlar için bir müjdemiz var 🙂

teknik destek

Uzun bekleyişin sonunda Semi-Restore iOS 9.1 için güncellendi. Artık iOS cihazınızda bulunduğumuz sürümde Jailbreaki kaybetmeden sıfırlama yağabileceksiniz. Biraz daha açmak gerekirse Semi-Restore İOS 5.0 ile iOS 9.1 arasındaki jailbreakli cihazları (iPhone,iPad ve iPod) cydiayı silmeden restore etmeye yarıyor.

CoolStar tarafından geliştirilen Semi-Restore 2013 yılından beri var. Saurik tarafından yayınlanan Cydia Impactor ile aynı işi yapıyor. Fakat Semi-Restore için bilgisayar şart. Semi-Restore Apple’ın her yeni iOS sürümünden sonda eski sürümlere dönüş yolunu kapatması üzerine jailbreakli cihaz sahiplerinin jailbreaki kaybetmelerini engellemek amacıyla geliştirildi.

Eğer iOS cihazınızda Jailbreak varsa ve cihazınız yüklediğiniz tema,tweak vs nedeniyle yavaşladıysa artık restore zamanı gelmiş demektir. Bunun için son iOS sürümünü yüklemenize gerek yok. Semi-Restore ile aynı sürümde cihazınızı cydia silinmeden sıfırlayabilirsiniz.

Semi-Restore şimdilik sadece Windows ve Linux için mevcut. Şu mega.nz/#!jAQUgYCD!IeZ-ecrNRRxj__1pZrv_gaOOvERSds1bm2VT4APi5bY linkten Windows için Semi-Restore dosyasını indirebilirsiniz.

Semi-Restore işlemi ile ilgili uygulama notları:

-Bu işlemi yapmadan önce mutlaka cihazınızı iTunes yada iCloud yolu ile yedekleyin. Çünkü cydia hariç herşey silinecektir.

-Uygulamanın çalışabilmesi için bilgisayarınızda NET Framework 4.5.2 versiyonun kurulu olması gerekiyor.

-iOS cihazınıza Cydia’dan OpenSSH ve OpenSSL’yi kurun.

-iOS cihanızda Touch ID,Parola ve iPhone’u Bul’u kapatın.

-Bilgisayarınıza iOS cihazını bağlayıp İndirdiğiniz Semi-Restore programını çalıştırın.(sorun çıkarsa yönetici olarak çalıştırın)

-Program cihazımızı görünce(Device Connected yazacak. İlerleme çubuğunun altında waiting yazacak ) SemiRestore butonuna basın.

-Programın üzerindeki bar ilerlerken cihazımız defalarca açılıp kapacak.

-Sonunda SemiRestore Completed yazısını görünce cihazımız sıfırlanmış demektir. Artık cihazın kurulumunu yapabilirsiniz.

Eğer bu işlemleri yapamadıysanız aşağıdaki video size yardımcı olacaktır.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. iphone mi bul acik kaldi yaptim elmada kaldi bunu nasil jailbreak kaybetmeden halledebilir .?

Comments are closed.