Şimdi yükleniyor

Jailbreak’li iOS 10 – iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

iOS10-Jailbreak

Jailbreak’li iOS 10 – iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

Son Güncelleme tarihi 16 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Aylarca bekledikten sonra iOS 10iOS 10.2 için Jailbreak en nihayetinde serbest bırakıldı. Bu, cihazınızı sonuna kadar özelleştirebileceğiniz, ince ayarlar yapabileceğiniz ve temalar yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

teknik destek

Geçtiğimiz birkaç haftada yayınlanan şaşırtıcı derecede iyi yeni tweaklere ek olarak, eski tweaklerde iOS 10‘u destekleyecek şekilde güncellendiler. Eğer iOS 10 Jailbreak‘e geçip geçmeme konusunda emin değilseniz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Karanlık Mod (Dark Mode)

iOS-10-Dark-Mode Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

Karanlık Mod, iOS’ta en çok istenilen özelliklerden birisi. Jailbreak kullanıcıları şu anda bu özelliği Eclipse 4 tweaki ile kullanma ayrılacağına sahipler. Bu tweak sayesinde, mevcut uygulamalarınınız neredeyse tamamı için Karanlık Mod’u etkileştirebilir ve şaşırtıcı derecedeki özelleştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Uygulama Geliştirmeleri

App-Store-iOS Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

Jailbreak’in temel özelliklerinden birisi de bazı uygulamalardaki kısıtlamaları ortadan kaldırması ve yeni özellikleri ekleyebilmektir. Örneğin Phantom for Snapchat’i kullanarak kamera rulonuzdan videoları ve fotoğrafları kolayca yükleyebilir, Keşfet ve Canlı Hikayeler’i gizleyebilir, parmağınızı ekrana dokunma zorunluluğu olmadan video çekebilirsiniz.

Dosya Yöneticisi

iOS-Dosya-Yoneticisi Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

Sınırlı doğası ve güvenli ekosistemi nedeniyle iOS, kullanıcıların sistem dosyalarına erişmesini ve bunları değiştirmesini engellemektedir. Bir sorunu düzeltmek için bazı sistem dosyalarını düzenlemeniz gerekebilir. Ancak bunu normal şartlarda yapamazsınız. Jailbreak’li bir cihaza sahipseniz iFile gibi bir tweak ile dosya yönetimini yapabilirsiniz.

Temalar

iOS-Tema Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

iOS cihazınızı Jailbreak’li hale getirmek, sonsuz özelleştirme olanaklarının kapısını açıyor. Bunlardan birisi de görünüm ve görünümü değiştirmek için iPhone’unuza temalar ekleyebilmeniz. Bu sayede, uygulama simgelerini değiştirebilir, ana ekrana widget ekleyebilir, üçüncü taraf uygulamaların arayüzünü özelleştirebilir ve hatta daha fazlasını yapabilirsiniz.

Yeni iPhone Modellerinin Özelliklerini Eski iPhone’a Getirin

iOS cihazınızı Jailbreak’li hale getirmeniz, cihazınızın desteklemediği yeni iPhone ve iPad modellerine özel olan özellikleri kullanmanızın önünü açar. Örneğin eski iPhone modellerin 3D Touch’ı kullanmak için Peek-a-Boo tweakini kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, Gorgone ve Picture-in-Picture tweakleri ile iPad’in Split View ve Picture-in-Picture özelliğini iPhone’a getirmeniz mümkün.

Animasyonlar

iOS-animasyonlar Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

Mevcut iOS animasyonlarından sıkıldıysanız, Jailbreak ile farklı ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Örneğin Cylinder, ana ekranın animasyonunu değiştiren eşsiz bir tweaktir. Bir diğer eşsiz animasyon destekçiniz ise GlowBadge tweakidir.

Gelişmiş Kontrol Merkezi

iOS-Kontrol-Merkezi Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

iOS 10 Kontrol Merkezi’nin iki sayfasını birleştirmek ister misiniz? Veya ek düğmeler eklemek? Cydia’da, Kontrol Merkezi’ne yeni özellikler ve işlevler eklemenize olanak tanıyan onlarca tweak mevcut. Örnek olarak Horseshoe, FlipControlCenter, Cream 2 ve CCTButtonActions tweaklerini verebiliriz.

Yeni Özellikler ve İşlevler

Kullanıcıların iOS 10’a eklediği birçok özellik var. Cihazınızı Jailbreak’li hale getirerek bu özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Kontrol Merkezi’ne FlipControlCenter tweaki ile ek geçişler ekleyebilir, Eclipse 4 ile Karanlık Mod’u cihazınıza ekleyebilir, birden fazla uygulamayı aynı anda silebilmek için MultiActions tweakini ve çok daha farklı özellikleri sunan tweakleri kullanabilirsiniz.

Güçlü Kullanıcılar için Ek Özellikler

Güçlü kullanıcılar, e-postalara ve mesajlara göz atmak, internette gezinmek dışından daha fazlasını iPhone’unda arayabilir. Jailbreak ile kullanım sınırlarınızı esnetebilir, daha fazla ek özelliği erişmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Geliştirilmiş Gizlilik Önlemleri

iOS-Parmak-izi Jailbreak'li iOS 10 - iOS 10.2 Kullanmak için 10 Neden!

Çoğumuz, cihazımıza erişimi önlemek, uygulamaları ve klasörleri şifrelemek isteriz. BioProtect tweaki ile, uygulamalara, klasörlere, ayarlara ve çok daha fazlasına doğrudan erişimi engellemek için Touch ID veya parola ekleyebilirsiniz.

İşte tüm bunlar, iOS 10 – iOS 10.2 Jailbreak kullanmanız için en iyi nedenlerden bazılarıdır. Eğer siz de iOS 10’ununuzu Jailbreak yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantılar üzerinden iOS sürümünüze göre detaylı Jailbreak kılavuzlarına ulaşabilirsiniz.

teknik destek