İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jet Black ( Simsiyah) iPhone 7 Plus’ı Kılıfsız Kullanmak

iPhone 7 ile birlikte gelen Jet Black ( simsiyah ) rengi kuşkusuz yeni iPhone alacakların dikkatini çekiyor. Parlak arka yüzey göz alıcı bir güzelliğe sahip. Ancak Apple’ın simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın çizilmeye meyilli olduğunu söylemesi bu rengi tercih edecekleri düşündürüyor.

teknik destek

Bu renk bir iPhone için illaki kılıf şart mı? 9to5Mac sitesi 1 haftalık simsiyah iPhone 7 Plus’ın kılıfsız kullanımla ne hale geldiğini gösteren görseller yayınladı. Yazar Zac Hall, kılıfsız iPhone 7 Plus’ın ekranının her tarafına ulaşmanın çok kolay olduğunu iPhone’un daha rahat kavrayabildiğini söylüyor.

Çok parlak alüminyum kaplamanın cam hissi verdiğini belirten Hall, biraz kullanınca parmak izlerinin belli olmaya başladığını ve ekranı siler gibi sürekli cihazın arkasını silmek zorunda kaldığını söylüyor. Aklıma iPhone 3G kullandığım dönemler geldi 🙂

Gelelim Apple’ın hapsettiği küçük sıyrıklar olayına. Evet simsiyah iPhone 7 Plus normal kullanımla kolay çiziliyor. Cebe girip çıkarken bile çizikler oluşuyor. En çok cihazın alt kısmı çizilmiş. Işık olmadan sıyrıkları görmek zor ama insanın orada çizik olduğunu bilmesi can sıkıcı bir durum.

iPhone 7 Plus’ı iki defa cebinden düşüren Zac Hall, cihazın ekranına zarar gelmediğini ama kasada ezikler oluştuğunu belirtiyor. Tabi bu durum her telefonda yaşanabilir. Ancak normal kullanımla çizikler oluşması düşündürücü.

Eğer siz de simsiyah iPhone 7 serisinden almak istiyorsanız ve rengin asaletini kaybetmeden kullanmak istiyorum diyorsanız mutlaka şeffaf kılıflar kullanın. Yoksa severek aldığınız iPhone 7’den çizikler yüzünden nefret etmek zorunda kalabilirsiniz. Kullanım sonucu oluşan çizikler ve parmak izlerini galeriden görebilirsiniz.

 

müşteri hizmetleri