Şimdi yükleniyor

JP Morgan: Yüksek Maliyetler Yüzünden OLED iPhone 8’in Fiyatı 1.100 Dolara Ulaşacak

JP Morgan: Yüksek Maliyetler Yüzünden OLED iPhone 8’in Fiyatı 1.100 Dolara Ulaşacak

Son Güncelleme tarihi 19 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

JP Morgan Apple analisti Rod Hall, bugün Apple’ın 2017 mali yılı üçüncü çeyrek durumunu ve ötesindekilerle ilgili en yeni tahminlerini paylaştı. Özellikle firma, amiral gemisi OLED modelinin gecikeceğine dair bazı raporları yalanlıyor ve modelin olağan Eylül ayı lansmanına sınırlı miktarlarda bile olsa geleceğini iddia ediyor.

teknik destek

Daha açık olarak firma, amiral gemisi OLED iPhone için daha yavaş bir üretim sürecinin olduğunu ve bu iPhone modelinin iPad Pro olarak adlandırılacağı yönündeki beklentilerinden vazgeçmeye başlamış gibi duruyor diyebiliriz.

JP Morgan’ın raporu, yeni amiral gemisi iPhone’un daha yüksek bir ortalama satış fiyatı ile piyasaya çıkabileceğini ortaya koyan birçok yeni bilgi paylaşıyor. Firma, “üretim maliyetleri ilk etapta öngörülenden biraz daha yüksek” olduğuna inandığını belirterek yüksek donanım maliyetleri yüzünden iPhone 8’in 1.000 dolar olması beklenen ABD satış fiyatının 1.100 dolara ulaşacağını söylüyor.

Kısacası, son günlerde gördüğümüz raporlara bakarak, iPhone 8’in her yönü ile yenilikçi ama şimdiye kadar ki en pahalı iPhone modeli olabileceğini söylememiz mümkün. Elbetteki tüm bu beklentilerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini Eylül ayında, gelenekselleşen iPhone özel lansmanında göreceğiz.

teknik destek