İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karşınızda iOS 10 Konsepti: 3D Touch ile Çok Daha Gelişmiş Kontrol Merkezi

Apple her zamanki gibi, iOS yükseltmesini bu yıl ki gerçekleştireceği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) gerçekleştirecek. WWDC 2016’da iOS 10 başta olmak üzere diğer yazılım yükseltmeleri görücüye çıkacak ve geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Yaklaşık 2.5 – 3 aylık geliştirme sürecinin ardından iOS 10’un final sürümü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın tanıtılması ile birlikte yayınlanacak.

teknik destek

Kullanıcıların iOS 10’dan beklentileri oldukça yüksek. Bu noktada Apple’ın ne gibi bir geri dönüş sağlayacağı merak konusu. iOS 7 ile birlikte eski iOS olmayan Apple’ın işletim sistemi iOS 10 ile büyük yükseltmeler gelebilir.

Görsel tasarımcı ve animatör Sam Beckett’da beklentilerini ve hayal dünyasını birleştirerek iOS 10 için küçük ama pek çok kullanıcı için büyük bir noktaya eğilmiş ve bir konsept video hazırlamış. Konsept videoda, özelleştirilebilir “Kontrol Merkezi” hayal ediliyor ve bir bakıma resmediliyor diyebiliriz. Entegre edilen 3D Touch jestleri ile hiç olmadığı kadar işlevsel hale gelen kontrol merkezi özellikle özelleştirilebilir yönü ile çok daha kullanılabilir hale gelmiş.

İşte o iOS 10 konsept videosu;

Videoda asıl tasvir edilenler;

  • Düğmelere 3D Touch ile daha fazla yetenek kazandırılması,
  • Düğmelerin özelleştirilebilmesi,
  • Koyu renk modu.

Şüphesiz Apple arka planda iOS 10 için çalışmalar yapıyor ama halka açık alanda şu an görülen tek güncel yazılım iOS 9.3 diyebiliriz. Yine de WWDC 2016’ya kadar, öncesinde bazı resmi sızıntıların olması mümkün.

müşteri hizmetleri