İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karşınızda iOS 10 Yüklü Phone 7 Konsepti

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili Apple’dan herhangi bir ipucu yok. Fakat söylentiler belli noktalar yoğunlaşmış durumda.

iPhone 6s ile aynı tasarım, 3.5 mm’lik kulaklık girişinin olmaması, çift kamera, smart connector, yeniden dizayn edilmiş anten bantları bunlardan bazıları.

Beklenen bu özellikler tasarımcılara da ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Tasarımcı Mathijs Schrauwen bu özellikleri içeren iOS 10 yüklü bir iPhone 7 konsepti hazırladı.

IMG_0043

Schrauwen’in tasarımında özellikle iPhone 7 Plus’taki değişiklikler  göze çarpıyor. iPhone 7 Plus için beklenen çift kamera sistemi bu konseptte yer almış. Flaş ile hizalanmış çift kamera önceki konseptlerdekine benziyor.

Yeni konseptte anten bantları iPhone 6s’ten farklı olarak dizayn edilmiş. Schrauwen, son dönemde ortaya çıkan Uzay grisi rengi yerine mavi iPhone gelecek söylentilerine kulak asmamış görünüyor. Çünkü konsept Uzay Grisi renginde.

IMG_0045

Konseptte iOS 10 ile birlikte “kilidi açmak için kaydır yazısı” yerine ana ekran tuşunun ön plana çıkması özelliği de yansıtılarak dokunmatik bir ana ekran tuşu yerleştirilmiş. Böyle bir ana ekran tuşunun geleceği söylentisi uzun zamandır vardı. Son dönemlerde yeni iPhone’larda olmayacağı ile ilgili haberler çıkmasına rağmen konseptte smart connector e de yer verilmiş.

IMG_0044

Schrauwen, 3 gün önce WWDC 2016’da tanıtılan iOS 10’un bazı özelliklerine konseptte yer vermiş. iOS 10 ile birlikte gelen widget ekranı tasarımda ön plana çıkıyor.