İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karşınızda Oval Kenarlı Yeni 4 inç iPhone 5se

Cuma günü yeni 4 inç iPhone modeli haberimizde iPhone 6c veya iPhone 7c’nin aksine iPhone 5se‘nin geleceğini duyurmuştuk. Aradan geçen birkaç günde ise iPhone 5se’a dair büyük bir detay ortaya çıkmış durumda.

teknik destek

iPhone 5 ile yan yana konulmuş, Touch ID’ye sahip, oval kenarlı yeni 4 inç iPhone modeli iddia edilen iPhone 5se’nin fotoğrafı yayınlandı. Görüntüde iphone 5se’nin iPhone 5 ile ölçeklenebilmesi adına yan yana getirildiği açık. Ve görüntülere göre tasarımsal farklılık dışında boyutsal anlamda iPhone 5 ile aynı, iPhone 6 ve iPhone 6s benzeri görünümde 4 inç bir iPhone modelinin geldiği görülüyor.

Bu son raporla ortaya çıkan detay sonrası, raporu yayınlanan Mark, Apple‘ın modern teknolojileri ile eski tasarım karışımını bir araya getirdiğini belirtiyor.

iPhone 5se’nin 8 megapiksel arka kameraya, 1.2 megapiksel ön kameraya, Apple Pay için NFC çipine, A8 ile birlikte M8 işlemciye, iPhone 6s ile birlikte gelen eşsiz özellik Live Photos ile birlikte gelmesi bekleniyor. Ayrıca Roze Altın rengi dahil olmak üzere dört renk seçeneğinde sunulacağı da belirtiliyor.

Apple’ın iPhone 5se ile birlikte kamera ve donanımsal anlamda güncel iPhone modellerine göre büyük farklıklara gidemeyeceği açık. Bu sebeple olmadık özelliklerin ekleneceğini beklemek biraz hayali kalacaktır. Unutulmamalı ki Apple’ın şu an için odak noktası iPhone 7’dir. iPhone 5se hem 4 inç ekran boyutuna tutkulu olan kullanıcılar hem de daha uygun fiyatlı iPhone beklentisi içerisinde olan kullanıcılar için gelecek.

iPhone 5se’nin de beklenildiği kadar düşük fiyatla gelmeyeceğini de şimdiden belirtelim. iPhone 6s’e göre en fazla 250-300 dolar daha ucuz olacağı gelen bilgiler arasında.

teknik destek