Karşınızda Touch Bar’lı Magic Keyboard

touch-bar-magic-keyboard

Apple’ın zihinleri zorlayan teknolojiler üretmesi ve her yıl bunları kullanımıza sunması doğal olarak tasarımcılarında ilham kaynaklarını güçlendiriyor. En son yeni MacBook Pro ile OLED Touch Bar’ı kullanımımıza sunan Apple’ın fiziksel düğmeleri bitiren bu geliştirimi ile yakın gelecekte bazı şeylerin değişebileceğinin habercisi olduğu açık.

teknik destek

Reddit kullanıcısı Hazza42, iMac serisinde kullanılan diğer Mac’lerle de kullanılabilen Magic Keyboard için eşsiz bir konsept tasarım hazırlamış. Apple tarafından bununla ilgili henüz bir bilgi söz konusu olmasada kullanıcının sunduğu bu konsept tasarım bize şimdiden önbilgi vermiş oluyor. En azından Touch Bar’lı Magic Keyboard’un neye benzeyeceğini kestirmiş oluyoruz.

Standart klavye düğmelerinin yerini koruduğu konsept Magic Keyboard’da OLED ekranlı şerit Touch Bar en üst kısıma yerleştirilmiş. Böylece pek çok fonksiyonel düğmenin yerini daha fazla fonksiyonel işlemin yapılabildiği Touch Bar almış.

magic-keyboard-touch-bar-2 magic-keyboard-touch-bar-konsept-1

Magic Keyboard’da yer alan bir diğer detay ise Touch ID’nin de Touch Bar’a konumlandırılmış olması. Bu yönü ile iMac’lerin güvenliğinin de arttırılması mümkün hale gelmiş olacak.

Elbetteki bu tasarım tümüyle hayali ve konsept. Ancak kim bilir belki Apple gelecekte böyle bir atılımla bizi şaşırtır. Bunu bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri