Loading Now

Kaş Hareketlerinizle Oynayabileceğiniz İlginç Bir Oyun: Rainbrow

iPhone X Yüz Kontrollü Oyun

Kaş Hareketlerinizle Oynayabileceğiniz İlginç Bir Oyun: Rainbrow

Son Güncelleme tarihi 19 March 2024 by Teknoloji Haber

Washington Üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunu olan Nathan Gitter, iPhone X için kaş ile kontrol edilebilen bir oyun olan Rainbrow’u kullanıma sundu.

teknik destek

Oynanılması son derece kolay olan oyun ile kaşlarınızla ekrandaki sizi temsil eden emojiyi kontrol edebiliyor ve ekrandaki yıldız puanlarını toplamaya çalışıyorsunuz. Ayrıca, arabalar, basketbol topları ve ördekler gibi yine emoji engellerinden kaçmanız gerekiyor.

Emojiyi hareket ettirmek için kaşlarınızı kullanıyorsunuz. Mesela oyun karakteriniz olan emojiyi aşağıya veya yukarı kaydırmak için kaşlarınızı kaldırmanız veya kaşlarınızı çatmanız yeterli. Kaşlarınızı çattıysanız emoji yukarıya doğru hareket ediyor ve duruyor. Yıldız puanlarının konumuna göre emojiyi hareket ettirmeni gerekiyor.

Oyunda hiçbir seviye yok ancak her geçen süre engeller zorlaşıyor. Amaç mümkün olduğunca yüksek skoru elde etmek ve kendinizle rekabet etmek. Oyun geliştiricisi Nathan Gitter, yakında oyuna verilecek olan bir güncelleme ile Apple’ın çoklu oyunculu yarışma merkezi olan Game Center desteğinin oyuna dahil edilmesini planladığını söylüyor.

Rainbrow, iPhone X’in yeni TrueDepth kamera sistemini kullanarak gerçek zamanlı olarak kullanıcının yüzünün konumunu, topolojisini ve ifadesini algılayabilen ve iOS 11 ile gelen ARKit’i kullanan bir oyun için en iyi konsepti temsil ediyor.

Nathan Gitter, yüz kontrolüne dayalı uygulamaların gelecekte daha da büyük potansiyel elde edeceğine inandığını söylüyor.

Rainbrow’u buradan devam ederek iPhone X’inize indirebilirsiniz. Oyunu ilk açtığınızda ön taraftaki kameraya erişim için izniniz isteniliyor ve oyunu oynayabilmek için bu isteği onaylamanız gerekiyor. Herhangi bir uygulamada olduğu gibi bu izni daha sonra Ayarlar > Gizlilik > Kamera menüsünden kapatabilir veya yeniden açabilirsiniz.

Yüz izleme özelliğine sahip olan tüm uygulamalar gibi Rainbrow da yüz verilerini yalnızca anlık olarak kayıt altına alıyor ve cihazda internet erişiminin olmadığı özel bir alanda saklıyor. Ayrıca tüm bu veriler yalnızca oyun oturumu aktif olduğu müddetçe tutuluyor. Uygulama geliştiricisi Nathan Gitter, bu verilerin üçüncü şahıslarla paylaşılmadığını veya oyunu geliştirme amaçlı olarak kullanılmadığını belirtiyor.

Rainbrow, App Store’da iPhone X için tünüyle ücretsiz olarak yerini almış durumda. Gelecekte yeni emoji karakterlerinin kilidini açabilmek için uygulama içi satın alma seçeneğinin oyuna dahil edileceğini söyleyen Nathan Gitter, uygulama içine reklam yerleştirmeyi planlamadığını söylüyor.

teknik destek