İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Katlanabilir iPhone konsepti

Kısa bir süre önce katlanabilir iPhone konsepti yayınlandı. Önemli üreticiler yeni akıllı modeller için çalışmalarını sürdürüyor.

teknik destek

Akıllı telefonlar her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ediyor. Galaxy firmasının Galaxy Fold adını verdiği yeni nesil katlanabilir telefonun ardından Huawei ve Apple’dan da aynı hamlelerin gelmesi bekleniyordu. En son geçtiğimiz aylarda Apple şirketi katlanabilir akıllı telefon üretebilmek için patent başvurusu yapmıştı. Apple katlanabilir iPhone konsept’ i için başvuru yapmasının ardından bu yeni nesil telefonların üretimine başlayabilmek amacıyla çalışmalarına hız veren firma, Galaxy firmasının katlanabilir telefonu piyasaya sürmüş olması nedeniyle aradaki farkı kapatabilmek ve bu yeni piyasadaki yerini hızla almak için ekstra zaman harcıyor.

Katlanabilir telefonun piyasaya sürülmesi

Katlanabilir telefon üreticisi Samsung’un bu yeni özellikteki telefonu piyasaya sürmesine rağmen Apple üretim konusunda hala somut bir atmış değil. Son gelen bilgilere göre de Apple firmasının katlanabilen telefon modelini 2020 yılı gelmeden piyasaya sürememesi bekleniyor. Telefonun 2020 ya da daha sonraki yıllarda satışa çıkacağı düşünülürken telefonun tasarımı ise şimdiden görücüye çıkmış durumda.

Katlanabilir iPhone konsepti-2
Katlanabilir iPhone konsepti

Tasarımı Galaxy Fold ile benzerlik taşıyor

Apple firmasının paylaştığı tasarıma bakıldığında görünüş olarak Galaxy Fold markasına benzediği görülüyor. Telefonun dış ekranında iPhone X telefon modelindekine benzer olan çentik bir tasarım bulunuyor. Telefonun iç ekranına bakıldığında ise Galaxy S10 telefonlarına benzer şekilde ekranın içine gömülü bulunan bir kamera olduğu görülüyor.

Tüm özellikleri tamamen bilinmemekle birlikte telefonun konseptinden anlaşıldığı kadarıyla bu yeni cihazın Galaxy markasına oldukça benzer bir görünüme sahip olması bekleniyor.

teknik destek