Şimdi yükleniyor

Kendi iPhone 6s’inizi Oluşturabilirsiniz!

iphone 6s

Kendi iPhone 6s’inizi Oluşturabilirsiniz!

Eski yazılım mühendisi olan Scotty Allen, bir iPhone’u tamamen yedek parçalarını kullanarak sıfırdan oluşturmanın mümkün olup olmadığını öğrenmek istedi ve bu yüzden Çin’i ziyaret ederek gerekli parçaları toplamaya başladı.

Allen’in aşağıdaki videoda da gösterdiği gibi, bir iPhone’u yedek parçalarını kullanarak sıfırdan oluşturmak mümkün.

teknik destek

Videodan da gördüğünüz gibi, Çin’den tedarik edeceğiniz yedek parçalar ile yeni bir 16GB iPhone 6s’i oluşturabilirsiniz. Yedek parçaları kullanılarak sıfırdan oluşturulan iPhone 6s tamamen işlevseldir ve orijinal iPhone 6s ile eşdeğerdir. Özellikle çalışan bir Touch ID ile birlikte ana ekran düğmesine sahiptir.

Böylesi bir şeyi yapmak için ise 1.000 dolardan fazla harcama yapmak gerekiyor. En azından Allen’in Reddit’te yaptığı açıklama bu yönde. Rakamın bu denli yüksek olmasının en önemli nedeni ise, iPhone’un yeniden oluşturulması sırasında bazı parçalarının bozulması ve bu parçaların yeniden tedarik edilmesi. Ancak genel itibariyle, 300 dolarlık bir yedek parça ile sıfırdan iPhone 6s oluşturulabiliyor.

Allen, iPhone 7 için benzeri bir çalışma yapmanın mümkün olmadığını belirtiyor. Çünkü bu iPhone modeli için gerekli olan tüm yedek parçaları bulmanın hala oldukça zor olduğunu söylüyor.

teknik destek