Şimdi yükleniyor

Kilit Ekranına Hava Durumu Ekleme – iOS 12

Kilit Ekranına Hava Durumu Ekleme – iOS 12

Kilit Ekranına Hava Durumu Ekleme – iOS 12

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iOS işletim sistemini tercih etmemizin bir çok nedeni bulunuyor. Kilit ekranı ne kadar şık ve temiz gözükse de pek işlevsel değil. Bu ekranda saat, tarih ve bildirimler haricinde herhangi bir bilgi alamıyor veya bir işlem gerçekleştiremiyoruz. Fakat iOS 12 ile beraber kilit ekranına hava durumu ekleyebileceğiz.

teknik destek

WWDC 2018 etkinliğinde Apple’ın Rahatsız Etme özelliği hakkında bilgiler aktarırken iPhone X’in kilit ekranı da görüldü. Rahatsız Etme özelliğinin bir eki de Yatma Zamanı Modu. Rahatsız etme özelliği aktif edilen bir telefonda aktif edilmiş Yatma Zamanı Modu ile kilit ekranına hava durumu ekleyebiliyorsunuz. Nasıl mı? Yazımızda işte bu sorunuzun cevabını veriyoruz.

İlk olarak hava durumu bilgilerinin doğru olarak kilit ekranında gözükebilmesi için Hava Durumu uygulamasının konum erişimi “Her Zaman” açık olmalıdır. Ayarlar-Gizlilik-Konum Servisleri adımlarını izleyerek Hava Durumu’nun konum paylaşım ayarlarını “Her Zaman” olarak belirleyin.

0507C1F9-1D28-4F0C-A85F-BF413A12A8C1-1024x576 Kilit Ekranına Hava Durumu Ekleme - iOS 12

Kilit Ekranına Hava Durumu Ekleme

Hava durumu bilgilerinin kilit ekranınızda görülebilmesi için Rahatsız Etme özelliğinin alt başlıklarından olan Yatma Zamanı Modu’nu aktif etmeniz gerekiyor. Rahatsız Etme özelliğinin zamanlanarak kullanılması sonucunda, zamanı geldiğinde otomatik olarak kapanmasıyla beraber Kilit Ekranı’nda hava durumu bilgileri ve karşılama mesajları yer alacaktır.

Hava durumu bilgisini kilit ekranına eklemek için listelediğimiz adımları izleyebilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapın
  • Rahatsız Etme menüsüne tıklayın, zamanlış seçeneğinin altında yer alan anahtarı açık konuma alın. Başlangıç ve biti zamanını tercih ettikten sonra Yatma Zamanı Modu seçeneğini de aktif edin.
  • Otomatik olar belirlediğiniz saatte aktif olan Rahatsız Etme özelliğinin bitme saatinde kapanışla birlikte Yatma Zamanı Modu aktif olacak ve hava durumu bilginiz ve karşılama mesajınız ekranda gözükecektir.
teknik destek