Şimdi yükleniyor

Kimisine Göre Etkileyici, Kimisine Göre Sıradan Yeni iPhone 8 Konsepti

iPhone 8

Kimisine Göre Etkileyici, Kimisine Göre Sıradan Yeni iPhone 8 Konsepti

Son Güncelleme tarihi 25 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8 hakkında en çok görülen söylenti ekranının uçtan uca olması ve bu noktada ekranın en merak edilen kısmı üst taraftaki hoparlör, kamera ve sensörlerin yer aldığı alan. Apple mühendislerinin hedefinde bu alanı ekran ile bütünleştirecek bir yapıda sunmak var ve bu sanıldığı kadar kolay değil.

teknik destek

Forbes tarafından paylaşılan yeni iPhone 8 konseptinde, iOS’un durum çubuğu ekrana sorunsuz bir şekilde uyarlanmış ve böylece kamera, hoparlör ve sensörler adeta ekran ile bütünleşmiş. Elbetteki bu sızıntıları ve söylentileri yansıtan bir konsept ve tümüyle gerçeği yansıttığını söylemek doğru olmayacaktır.

Forbes’in paylaştığı konsepte katkıda bulunan isim Gordon Kelly, 5.8 inçlik ekranın her iki tarafındaki çerçeve genişliğinin 4 mm olacağını iddia ediyor ve bu bilgiyi tedarik zinciri kaynaklarından aldığını söylüyor. Yayınlanan bu konseptte yeni bir detay yok ancak iPhone 8’de üst kısımın nasıl ele alınacağını net bir şekilde gösteriyor olması bu konsepti önemli hale getiriyor.

Bir diğer merak edilen detay ise Touch ID. Konseptte görülemeyen parmak izi okuyucusu için Forbes’e aktarılan bilgiler ışığında ortaya çıkan detay oldukça dikkat çekici. Çünkü parmak izi okuyucusunun ekrana veya cihazın arka tarafında yer alması söz konusu değil. Bunun yerine ekranın sağ tarafındaki güç düğmesine parmak izi okuyucusunun aktarıldığı belirtiliyor. Bu kanıya güç düğmesinin uzun ve geniş olmasından varıldığı da vurgulanıyor.

iPhone-8-Konsepti-Touch-ID Kimisine Göre Etkileyici, Kimisine Göre Sıradan Yeni iPhone 8 Konsepti

İşte kimisine göre etkileyici, kimisine göre ise sıradan olan yeni iPhone 8 konsepti;

teknik destek