İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kimler Yeni 4 inç iPhone SE Satın Alıyor? İşte Android’ten Geçişleri de Gözler Önüne Seren Veriler

iPhone SE‘nin pek çok ülkede ön satışına başlandı. Türkiye’de iPhone SE’nin ön satışına başlandığı ülkeler arasında yer alıyor. Peki yeni 4 inç iPhone modelini kimler satın alıyor?

teknik destek

Slice Intelligence, iPhone SE’ye ait son verilerini paylaştı. Yeni 4 inç ekranlı iPhone modeli özellikle Android kullanıcılarının tercihi konumunda. Ayrıca iPhone 6s‘e göre iPhone SE’yi tercih edenlerin sayısıda bir hayli yüksek.

Veriler iPhone SE ile Apple’ın olgunlaşan iPhone tüketici tabanının büyümesine yardımcı olacak gibi duruyor. iPhone SE alıcılarının sadece %35’i son iki yıl içinde yeni bir iPhone almışlar ve bunların %16’sı daha önce Android kullanıcısı idi. Buna karşılık bir önceki iPhone modelinde iPhone 6s’e geçiş yapanların oranı %49 ve bu oranın %10’u son iki yıl içinde bir Android cihaz satın almışlardan oluşuyor.

Yani, verilere göre nispeten küçük iPhone yükseltmeleri yapıldığı görülüyor. Apple’ın pek de önemsemediği ve küçük bür lansman ile tanıttığı iPhone SE’nin kısa süre içerisinde iPhone 5s’in yerini alacağı da açık. Aynı zamanda pek çok kullanıcı iPhone SE’yi tercih etmek yerine sonbaharda tanıtılacak olan yeni nesil iPhone 7’yi bekliyorlar.

Ayrıca iphone SE alıcılarının %18’i 45-54 yaş aralığında. Yine SE sahiplerinin sadece %39’u bir üniversite öğrencisi veya mezunu. Daha önce iPhone 6 ve iPhone 6s’de ön siparişte üniversite derecesinin oranını %46 olduğunu da hatırlatalım.

müşteri hizmetleri