Kısayollar Uygulaması Kullanımı – iOS 12

Kısayollar Uygulaması Kullanımı – iOS 12

iOS 12 güncellemesiyle beraber iPhone modelleri için hazırlanan en başarılı yeniliklerden biri, işlerinizi seri bir şekilde halletmenize yardımcı olabilecek olan Siri ile birlikte çalışan Kısayollar Uygulaması oldu.

teknik destek <

iOS 12 güncellemesindeki Siri’nin ayarlarında kullanabildiğiniz bazı kısayolları bulunsa da Kısayollar uygulaması sayesinde Siri için daha fazla ve daha gelişmiş özel kısayollar meydana getirebilirsiniz.

Kısayollar Uygulaması Kullanımı - iOS 12

Kısayollar uygulamasını tam sürüm çıkmadan önce denemek isteyenlerin iOS 12 beta sürümü ile çalışan bir cihaz kullanmaları gerekiyor. Elbette şu an için uygulamayı deneyebilmek için Apple geliştiricisi olmanız gerekiyor. Eğer geliştirici üyeliğiniz bulunuyorsa Kısayollar uygulamasına erişim sağlamak için talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz onay alırsa, TestFlight’ı kullanarak uygulamayı denemeniz için gerekli olan davetiyeyi alabilirsiniz.

Daha önce iş akışlarını otomatikleştirebilmek için Workflow kullanmışsanız, galeriden iş akışlarını tercih etmiş veya kendi yaratıcılığınızı konuşturmuşsanız, Kısayollar uygulamasını kullanırken pek yabancılık çekmeyeceksiniz. Uygulamayı açtığınızda, arayüzün Workflow gibi olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzda bulunan bir iş akışı bulunuyorsa, bu Kısayollar’ın uygulamasında Kütüphane’de yer alır.

Kısayollar Uygulaması Kullanımı - iOS 12

Öncesinde Workflow deneyiminiz bulunmuyorsa Galeri sekmesinden yola çıkmanız mantıklı bir seçim olacaktır. Bu bölümde tüm iş akışlarınızı görebilir, 300’ü aşkın seçenektek birini seçebilirsiniz.

Kısayol Yapılandırma İşlemi

Her iş akışı farklı şekilde çalışacağı için Apple, olayları mümkün olduğu kadar basit hale getirmeye çabasında. Bu yüzden, kolay bir soru veya iki soru yanıtlayarak iş akışını hemen yapılandırmalısınız.

Kısayollar Uygulaması Kullanımı - iOS 12

Yeni iş akışınızı yapılandırmanız tamamlandıktan sonra onu nasıl kullanacaksınız? Çok derin bir özelliştirme işlemine girmediyseniz, iş akışını kullanabilmek için seçtiğiniz işlemlerin akışına dokunmak yeterli olacaktır.

Uygulama hakkındaki detayları tam sürüm çıktığında aktarmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri